Teknoloji

116 yaşındaki kadın koronavirüsü yendi

Koronavirüse yakalandıktan sonra bir süre tedavi gören 116 yaşındaki Aishe Karate, 3 haftalık yoğun tedavinin ardından virüsü yenerek işe gönderildi. Karate’nin oğlu, “Annem 1 doz Synovac aşısı oldu, ikinci aşı yapılsa belki daha iyi atlatırdı.” Dedim.

Afonikarahisar’ın Emirdağ ilçesinde yaşayan akrabalarını ziyaret ettikten sonra koronavirüse yakalanan sekiz çocuk annesi 116 yaşındaki Aishe Karatei, virüsle mücadele kapsamında görüntülendi. Çocuklarının Eskişehir’de açıklanmasının ardından Emirdağ’da 1 hafta özel tedavi altında kalan Karatay Şehir HastanesiHangi verildi.

3 haftanın sonunda yoğun bakım ünitesinden çıkarıldı

Yaklaşık 2 hafta bir şehir hastanesinde tedavi gören asırlık ısırgan ağacı, 3 haftalık yoğun bakım sürecinin sonunda koronavirüsten kurtuldu. Yoğun bakımdan taburcu olan 116 yaşındaki hastanın, yaşlanması ve hastalık sonrası oluşabilecek sorunlar nedeniyle kısa bir süre hastane koğuşunda kalacağı ortaya çıktı. hastanın çocuğu İbrahim Karatay (60), annelerinin 1 doz Sinovac aşısı yaptırdığına dikkat çekerek herkesi 2 doz aşı yaptırmaya davet etti.

“Bir doz aşı yaptık”

İbrahim Karatei, annesinin virüsü atlatıp iyileşmeye başlamasından dolayı mutlu olduğunu söyledi. Artık normal servise gidecek. Şu an sağlığı çok iyi, iyileşiyor. Şehir hastanesine geldik. Onun bakımı burada daha iyiydi. Çok mutluyuz, annem iyileşiyor. Annem kurtulduğu için çok mutluyum. Inşallah Allah daha fazlasını yapar. “Süre veriyor. Belki ikinci aşı yapılsa daha iyi atlatırdı. 2 doz aşımı oldum şimdi üçüncüyü düşünüyorum. Yurt dışından çok arkadaş var ve aşı olmayan herkes aşı oluyor. yoğun bakımda. Aşı olanlar hayatta kaldı.”

116 yaşındaki kadın koronavirüsü yendi

Kaynak: Newsshlas Haber Ajansı / Şevket Can Çikot

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu