Ekonomi

2021 Balkan Ralli Kupası’nda zaferin adı Castrol Ford Team Türkiye

Castrol Ford Takım Türkiye, Balkanlar’da bu sezon Türkiye’yi Avrupa’da temsil etti. Yarışma Kupanın son aşaması Sırbistan “Gençlik Sınıfı” rallisini kazanarak “Balkan Gençlik Şampiyonu” oldu.

Castrol Ford Team’den yapılan açıklamaya göre, yarış boyunca değişen hava koşullarına ve zorlu etap koşullarına uygun lastik ve sırt stratejisi bulan Castrol Ford Team Türkiye, yarışı baştan sona kontrol etti. Ali Türkan ve yardımcı pilotu Onur Watansever, asfalt zeminde 5 metre koşan Sırbistan Rallisi öncesinde “Gençler” ve “İki Tekerlek” kategorilerinde Balkan Ralli Kupası’nın lideriydi.

Avrupa Ralli Kupası finaline damgasını vurmak isteyen ikili, yarışı istediği gibi bitirerek Sırbistan Rallisi’nde “Genç Sürücüler” ve “İki Tekerlekli Hareket” kategorilerinde şampiyonluk ilan etti. Bu galibiyetle “2021 Balkan Ralli Kupası Genç Şampiyonu” ve “2021 Balkan Ralli Kupası’nın İki Lider Şampiyonu” unvanını kazanan Ali Türkkan, aynı zamanda Türkiye Gençler Uluslararası Şampiyonası’nı 2018’de kazanan ilk sporcu olarak da başarı gösterdi. Türkiye. Kategori Tanıtım Şubesi.

Genç pilot Ali Türkan’ı Sırbistan’da bir rallide çalıştıran Türk şampiyon sürücü Murat Bostanc ve yardımcı pilot Onur Watansever’in Castrol Ford takımı, 2015 Sırbistan Ralli Fiesta R5’i kazanarak Avrupa Ralli Kupası’nda lider oldu. Avrupa’da 2015 Avrupa Ralli Kupası. Ralli Kupası’nı Türkiye’ye teslim ettiler. Aynı zamanda Castrol Ford takımının Türk direktörü Serdar Bostancı, 1991 yılında “YU Rallisi” adı altında düzenlenen Sırbistan Rallisi’ni bir kez Ford Sierra Cosworth ile kazandı.

Castrol Ford ekibi Türkiye, Avrupa Ralli Kupası finalini garantiledi

Avrupa şampiyonu Türkiye Ralli takımı Castrol Ford Team Türkiye, Sırbistan Rallisi’nde elde ettiği başarıyla Avrupa Ralli Kupası finalinde Türk bayrağının büyük gururunu bir kez daha yaşama şansı yakaladı. Castrol Ford ekibi Türkiye ve genç pilotu Ali Türkan, Balkan Ralli Kupası’nda bugüne kadar elde ettikleri puanlarla Avrupa Ralli Kupası finalini şimdiden kazandı. Avrupa Ralli Kupası finali 4-6 Kasım tarihlerinde Almanya’nın Lausitz kentinde yapılacak.

Öte yandan sezon başından bu yana Türkiye Ralli Markalar Şampiyonası’nda liderliğini sürdüren Castrol Ford Team Türkiye, bu yıl 15. şampiyonluğuna emin adımlarla ilerliyor. Castrol Ford Team Türkiye bu yıl 2021 Türkiye Ralli Markalar Şampiyonası, 2021 Türkiye Ralli Genç Sürücüler Şampiyonası ve 2021 Türkiye Ralli İki Tekerlekli Şampiyonası’nı hedefliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu