Sağlık

4 farklı aşı markasından toplamda 6 doz yaptıran vatandaş: Biraz kokteyl gibi oldu

Almanya’dan emekli olup Türkiye’ye yerleşen Erkan Masurliu, Bodrum Akiarlar Sağlık Merkezi’nde altıncı doz aşısını yaptırdı. İlk iki doz için Synovac alan 68 yaşındaki, sırasıyla son iki doz AstraZeneca ve Moderna’ya Biontech’i tercih ettiğini söyledi.

“Almanya’da 2 doz, Türkiye’de 4 doz”

hürriyet HaberlerTürkiye’de 4, Almanya’da 2 olmak üzere toplam 6 doz aşısı olan Mısırlılar, neden bu kadar çok aşı olduğunu şu ifadelerle açıkladı:

“Türkiye’de Şubat ve Nisan aylarında iki kez Çin aşısı oldum. Ancak bu aşı Avrupa’da kabul edilmiyor. Almanya’da yol testi zorunlu. İlk başta Almanya’ya gidip orada aşı yaptırmaya karar verdim çünkü BioNTech Türkiye’de yok. Türkiye Orada başka çareleri yoktu 2 ay sonra ikinci aşıyı yaptılar zamanı gelince Almanya’da ikinci aşı toplantısına gittim dördüncü koronavirüs aşısını yaptırdılar BioNTech olmadığı için modern aşı verdiler o gün aşı ama benim düşüncem her zaman ..

“Aşı kokteyli gibiydi”

Ben aşıyı alıp Türkiye’ye geldiğimde BioNTech aşısı burada çıktı ve geçen ağustos ayında yaptırdım. 5. Şimdi Türkiye’de fırsat doğduğuna göre BioNTech aşısının ikinci dozunu aldım. Bunu 6 izledi. Biraz aşı kokteyline benziyor ama koruyucu etkisine inanıyorum. Sanırım her yıl aldığım grip aşısına artık ihtiyacım yok. ”

4 farklı aşı markasından 6 doz aşı yaptıran vatandaş: Kokteyl gibiydi

Haberler.com – Haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu