Magazin

5 yıla kadar hapsi isteniyordu… Metin Hara beraat etti

Sanık Metin Hara, İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya katılmadı.

Sanık, duruşma beklentisiyle İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya katıldı. Metin Hara Katılmadı. Duruşmada esasa ilişkin mütalaasını açıklayan duruşma savcısı, sanık Hara’nın delil yetersizliğinden aleyhindeki suçlamalardan beraatini talep etti. Hara’nın mütalaasını savunan avukatı da müvekkilinin beraatini talep etti. Mahkeme Metin Hara’yı beraat ettirdi.

5 yıla kadar gerekliydi

İddianameye göre, Metin Hara’nın BİMER şikayeti üzerine 13 Temmuz 2017’de Beşiktaş Kaymakamlığı’na şikayeti iletilmiş ve İlçe Sağlık Müdürlüğü İlçe Sağlık Müdürlüğü, Hara’nın sahibi olduğu Humanagüven adlı danışmanlık firmasının hiçbir işi olmadığını söyledi. lisans. O sırada işyeri mühürlendi ve savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

Bir internet araştırmasında Metin Hara kendisine “fizyoterapist” dedi. Enerji Kendisini “uzman ve tamamlayıcı tıp uzmanı” olarak tanıttığı, eğitimler düzenlediği, seanslarla hastalıkları tedavi ettiği, tedavilerde yardımcı olduğu kaydedildi. Soruşturmaya göre Metin Hara, İstanbul Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksek Okulu’ndan bir başka “Ek Tıp Uzmanı” olarak mezun oldu. “Ünvanı kullanacak belgelere ve diplomaya sahip olmadığı iddia ediliyor.” İki yıldan beş yıla kadar hapis cezasına çarptırıldı.

Kaynak: Özgürlük

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu