Gündem

ADÜ Uluslararası Engelsiz Bilişim 2021 Kongresi’nde ödül aldı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Manila Sella Bair Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen 2021 Kongresi’nde Uluslararası Engelsiz ADÜ adına ödülü Dr. Osman Selçuk Aldemir aldı.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr.Osman Selçuklu Aldemir, Manila Selal Bayır Üniversitesi ev sahipliğinde o 2021 Kongresi’nde ADÜ Ödülü’nü aldı.

İstiklal marşı ve saygı duruşu ile başlayan tören, açılış konuşmalarıyla devam etti. Törende bir konuşma yapan ADÜ Rektörü Prof. Osman Selçuk Aldemir, “Üniversitemizin misyonu olduğu gibi toplumun ihtiyaçlarına ulusal ve evrensel çözümler sunabilen bir üniversite olmak için 2021 yılında Uluslararası Engelsiz Bilişim Kongresinde sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu nedenle kayıtsız kalamayız. Başta üniversitemizde okuyanlar olmak üzere ilimizde ve bölgemizde yaşayan engellilerin ihtiyaçlarını karşılamak.”

“Sorunların çözümüne katkı sağlayacağız”

ADÜ Rektörü Aldemir, engelliler ve savunmasızlar için engelsiz ADÜ hizmetlerinin merkez kampüsten başladığını söyledi.Türkiye’de bu ödüle sahip dört üniversiteden. Bu alandaki çalışmalarımız bundan sonra da devam edecek ve sadece üniversitemizde değil tüm Türkiye’de sorunların çözümüne katkı sağlayacağız. “

Valevval Koç’un verdiği müzik dinletisinin ardından “Available Informatics Awards”ın takdim edilmesinin ardından kongrenin açılışı sona erdi.

ADÜ Rektörü Prof. Osman Selçuk Aldemir’in yanı sıra Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa Sellal Bayır Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Atacı, Baro Başkanı Emit Rona, Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Açıköğretim Fakültesi Dekanı V. Prof. İbrahim Kaia, Sağlık Bakanlığı Telefon Hizmetleri ve İletişim Dairesi Başkanı Sihan Nishanchi, ASHB Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Deniz Çağlayan Gumas, Yükseköğretim Kurulu Engelli Öğrenci Komisyonu Üyesi Doç. Dr. Nilai Kaihan, Selçuk Üniversitesi Rektör Danışmanı, Ph.D. Öğretim Üyesi Üye Yusuf Uzun, RTÜK Temsilcisi ve RTÜK Üst Kurulu Uzman Yrd. Eileen Cham, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü W. Kongreye İl Milli Eğitim Müdürü Murat Aydın, Mustafa Dikiç, kongre destek kurumlarının temsilcileri ve engelli vatandaşlar katıldı. – Adinin

ADÜ Uluslararası Engelsiz Bilişim 2021 Kongresinde Ödüllendirildi
ADÜ Uluslararası Engel Tanımayan Bilişim Kongresi 2021'de Ödüllendirildi
ADÜ Uluslararası Engelsiz Kongresi 2021'de ödül aldı

Kaynak: Newslas Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu