Teknoloji

Ambulanslardan yapılan anonslarla vatandaşlar aşıya davet ediliyor

Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü önce ambulansla ilçeleri duyuruyor, ardından aşısız vatandaşlarımızın evlerine giderek aşı hizmeti veriyor.

Bingöl İl Sağlık MüdürlüğüÖnce ambulansla ilçeleri duyuruyor, ardından aşısız vatandaşların evlerine giderek aşı hizmeti veriyor.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Türkiye’de insidansın en yüksek olduğu illerden biri olan Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü’nde ve aşı oranlarına göre portakal kategorisinde görev yapan 40 mobil ekip ve 4 ambulansla şehir merkezinde çalışmalar sürüyor. mavi kategoriye geçmek için

Ambulanslardan yaptıkları açıklamalarla vatandaşları aşı olmaya çağıran ekipler, vatandaşların evlerine giderek aşı hizmeti sunuyor.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Emin Gündoğdu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son dönemde gezici aşı gruplarının ilde aşı çalışmalarının yapılması için büyük çaba sarf ettiğini söyledi.

Özellikle son bir ayda aşılama oranlarındaki artışın dikkat çekici olduğunu vurgulayan Gandoghud, tüm köylerde ikinci aşı çalışmalarını yürüttüklerini ve seyyar aşı gruplarının aşının ikinci dozunu ulaşımda güçlük çekenlere ulaştırdıklarını söyledi.

Aşı oranı arttı

Gandoghud, şehir merkezi ve ilçe merkezlerinde aktif olarak çalıştıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Özellikle ambulans ekipleri ile gezici aşı ekiplerini birleştirerek ambulanslarımızı kullanarak anonslar yapıyoruz. Vatandaşlarımızın en hızlı ve konforlu şekilde ikamet yerlerine ulaşmalarını ve aşı olmalarını sağlıyoruz. İlimizde aşı oranlarını artırmak için çalışıyoruz. Mobil aşı “Son zamanlarda ekipler de yoğun bir şekilde çalışıyor. İlimizde son yıllarda hem başarı hem de ikna açısından önemli bir artış olduğu gibi, bu kişiler ilk dozunu veya ilk dozunu yaptırmışsa ikinci doz aşıyı da yaptırıyor. Hiç aşı olmamış vatandaşlarımızın aşıları.”

“Bizim bingomuza mavinin yakıştığını söylüyoruz”

Mobil aşı ekibinin bir parçası olan Halk Sağlığı Merkezi başkanı Dr. Muhammed entelektüel Ayrıca Covid-19 vaka sayısını azaltmak için vatandaşlara aşı hizmeti getirdiklerini de açıkladı.

Aydın, Bingöl’ün mavi kategoriye geçmesini sağlamak amacıyla yaklaşık 2 aydır gezici köy ve ilçelerde gezici gruplarla yoğun bir şekilde hareket ettiklerini söyledi.

Aydın, “Mavi renk Bingöl’ümüze yakışıyor diyoruz. Biz de deniyoruz, vatandaşlarımıza aşı yaptırmak için her fırsatı kullanıyoruz. Tek isteğimiz vatandaşlarımızın gelip aşı olmaları. İmkanımız var. Yeter ki vatandaşlarımız olsun. aşıya gel. içeri girelim.” Dedim.

Aydın, aşı talebi arttıkça vaka sayısının azaldığını, ambulansların sokaktan sokağa, sokaktan sokağa, yerden yere yürüdüğünü söyledi.

“Engelli veya yatalak vatandaşlarımız varsa evlerine gidip aşılarını yapacağız. İnşallah içinde bulunduğumuz salgından bir an önce kurtuluruz. Tek çaremiz aşı. Vatandaş bilime güvenir, liyakat değil.” “Sosyal medyadan, aşıya karşı orada burada insanlardan ne duyuyorsa. Sağlık Bakanlığımızın öncülüğünde her şeyi yapıyoruz.”

Ambulans hemşiresi Songil Seriniel de gezici ekiplerin önce köylerde sonra da şehir merkezlerinde aşı başvurularının devam ettiğini belirterek, mobil ve aşı uygulaması sayesinde güzel bir gelişme olduğunu söyledi. Ambulans.

Evde seve seve aşı oldu

Eşinin rahatsızlığı nedeniyle sağlık ekiplerini evine davet eden Mehmet Bozukluhan, eşine aşı yaptıran sağlık ekiplerine de teşekkür etti.

Sağlık ekibine hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Songil Bozukluhan, “Hasta olduğum için aşı olamadım. Doktorumun tavsiyesi üzerine bana gelen sağlık ekipleri sayesinde ben de aşı oldum. Herkesin aşı olmasını istiyorum. ” Dedim.

Vatandaşlar ambulanslarla aşılanıyor.
Vatandaşlar ambulanslarla aşılanıyor.
Vatandaşlar ambulanslarla aşılanıyor.
Vatandaşlar ambulanslarla aşılanıyor.
Vatandaşlar ambulanslarla aşılanıyor.
Vatandaşlar ambulanslarla aşılanıyor.
Vatandaşlar ambulanslarla aşılanıyor.
Vatandaşlar ambulanslarla aşılanıyor.
Vatandaşlar ambulanslarla aşılanıyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu