Teknoloji

ANNESİNİ KORONADAN KAYBEDEN SAĞLIKÇI YALVARIYORUM, BİR AN ÖNCE AŞINIZI OLUN

Geçen yıl ESKİŞEHİR’de annesini koronavirüsten kaybeden ve aşı olduğu için hastalığı atlatan İl Sağlık Müdürlüğü Philadelphia Çağrı Merkezi’nde çalışan Nurdan Gezer, “Lütfen aşınızı bir an önce yaptırın. Sevdiklerimizi kimse incitmeyecek ve incitmeyecek.

Geçen yıl ESKİŞEHİR’de annesini koronavirüsten kaybeden ve aşı olduğu için hastalığı hafif atlatan kişi. İl Sağlık Müdürlüğü Philadelphia Çağrı Merkezi’nde çalışan Nurdan Gezer, “Lütfen aşınızı bir an önce yaptırın. Sevdiklerimizi kimse incitmeyecek ve incitmeyecek. Annem adet döneminde aşılanmış ve aşılanmış olsaydı, muhtemelen bu kötü durumu yaşamazdık. Hala bir miktar koruma sağlayabileceğini söyledi, ancak aşı anneme ulaşmadı.

Evli ve iki çocuk annesi Nurdan Gezer, geçen yıl İl Sağlık Müdürlüğü Phillies Çağrı Merkezi’nde görev yapıyor. Kasım Annesi Fatma Ağar’ı (67) Şubat ayında koronavirüsten kaybetti. Bu süreçte 3 doz aşı alan Gezer, geçen hafta yakalandığı koronavirüsten kurtuldu ve karantina sürecinin ardından hizmete döndü. Gezer, geçen yıl Kasım ayında Covid-19 nedeniyle annemi kaybettim. Bu çok kötü bir durum, kimsenin başına gelmesini istemiyorum. Bu nedenle aşının çok önemli olduğunu bilerek herkesin aşı olması gerektiğini düşünüyorum. Annem aşı ve aşı olsaydı bu kötü durumu yaşamayabilirdik. Hâlâ biraz koruması olsa da aşı anneme ulaşamamışsa. Ben de Covid kaptım, 15 gün önce oldum. 3. doz aşıyı aldım. Hafif bir şekilde yaşamama rağmen korona aşıdan 1 hafta sonra kapıldım. Kocam beni 1.5 ay önce aşıladı. Aynı ortamda olmamıza rağmen hastalık onu geçmedi. Bence bu aşının etkisi. Bu yüzden herkese aşı olmasını söylüyorum. Aşı çok önemli, annemi kaybettim, benim için çok zor oldu. Covid-19’un kimi nasıl etkileyeceği belli değil. O yüzden kendimi ve sevdiklerimizi riske atmayın dedi.

“Kendimizi tamamen savunuyoruz”

Nurdan Gezer, koronavirüs önlemlerinin gerçekten terk edilmemesi gerektiğini açıkladı, Nurdan Gezer şunları söyledi:

Bazen ne yazık ki “unut gitsin” diyebiliriz. Lütfen kaçırmayın. Lütfen aşınızı bir an önce yaptırın. Sevdiklerimizi kimse incitmeyecek ve incitmeyecek. Maske takarken ve uzaktan her zaman kendimizi koruyamıyoruz. Ve bu hastalığın nereden geleceğini bilmiyoruz. Düşündüğümde çok gergin oluyorum. Hastaneye giderken annem tarafından zorla gönderildim. Kronik hastalıkları vardı, hastaneye sordum. Evlerine daldılar, çamaşır makinesi vardı, gitmek istediğini söyledi, 3-4 gün hastanede çok iyi kaldı. Aniden o kadar hızlı hareket etti ki biz de duyamadık. Bir aşı olsaydı, bence olmayacaktı.

Aşı yapılmaması teşvik edilmelidir

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Gökhan Özboz EskişehirTürkiye’nin aşı konusunda illerden biri olduğunu söyledi. Özboz, herkesin aşı olması gerektiğini belirterek, “Eskişehir’in dediği gibi yüzde 83 aşı ile ilk 10’dayız. Ev hanımları olarak 15 yaş üstü çocukların aşı kampanyasına katılmalarını bekliyoruz. Elimizdeki tek koruyucu aşı bu. Maske, hijyen ve mesafeye de dikkat etmeliyiz. Aşı olmayanları aşı olmaya teşvik etmeliyiz. Eskişehir olarak rakamlar aşıya inandığımızı gösteriyor. Oluşturduğumuz aşı stantları, topluluğun yoğun olduğu bölgelerde yer alıyor. Ayrıca aşıya büyük katkı sağladıklarını söyledi.

Annesini koronadan kaybeden sağlık, bir an önce aşı olmanız için sizi uyarıyorum
Annesini koronadan kaybeden sağlık, uyarıyorum en kısa zamanda aşı olacağım
Annesini koronadan kaybeden sağlık, bir an önce aşı olmanız için sizi uyarıyorum.
Annesini koronadan kaybeden sağlık, bir an önce aşı olmanız için sizi uyarıyorum.
Annesini koronadan kaybeden sağlık, uyarıyorum en kısa zamanda aşı olacağım
Annesini koronadan kaybeden sağlık, bir an önce aşı olmanız için sizi uyarıyorum

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu