Ekonomi

Aralarında birbirinden ünlü markalar var! Beyaz eşya ve elektronik devlerine rekabet soruşturması

Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde yayınlanan açıklamaya göre, bu şirketler ve distribütörlerinin Rekabet Kanunu’nun 4. maddesini ihlal ettiği iddiasıyla ön soruşturma başlatıldı. Ön soruşturmanın bulguları ciddi ve yeterli bulunarak ilgili şirketler hakkında soruşturma açılmasına karar verildi.

Yarışma kurulu tarafından yapılan duyuru şöyle:

Arçelik Pazarlama A.Ş., BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Samsung Electronics İstanbul Pazarlama ve Ticaret Ltd. / Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4/4 üncü maddesinin ihlal edildiği iddiasıyla yeniden satış fiyatının belirlenmesine yönelik ön soruşturma veya Yarışma KomitesiKarar verdi.

“Sonuçlar ciddi ve yeterli”

İnceleme sırasında elde edilen bilgi, belge ve sonuçların ön incelemesi sonucunda 09.09.2021 tarihli toplantısında Rekabet Kurulu, sonuçları ciddi ve yeterli görerek 4054 sayılı Arçelik Kanunu’nun 4. maddesinin ihlal edilip edilmediğine karar verdi. Pazarlama A.Ş., BSH ve ark. ve tik. A.Ş., Gürses Kurumsal Tedarik ve Elektronik Tic. Sun A.Ş., LG Elektronik Tic. A.Ş., Samsung Elektronik İstanbul Paz. ve tik. Ltd Şti. Ve SVS dayanıklı eksileri. Alışveriş Merkezi Sun ve Tik. Ltd Şti. Hakkında 21-42 / 617 numaradan soruşturma açılmasına karar verdi. “

Aralarında ünlü markalar var!  Beyaz eşya ve elektronik devlerinin rekabeti araştırılıyor

Haberler.com – Ekonomi Haberleri

Mesut Şahin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu