Ekonomi

ASELSAN finansal teknolojiler alanında da faaliyet gösterecek

ASELSAN, finansal teknolojiler alanına girerek yeni bir faaliyet alanı ekleme kararı aldı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre ASELSAN, finans sektöründe mühendisliğin tüm aşamaları ile deneyimlerini paylaşacak.

Şirket, bu süreçte her zaman olduğu gibi yerlileştirme ve millileştirme önceliğini korumak adına finansal teknolojiler alanında da yerel tedarikçi ekosisteminin geliştirilmesine katkı sağlayacaktır.

Finansal teknoloji alanına giriş, çeşitlilik olarak hem ASELSAN siparişlerine hem de müşteri portföyüne yansımaktadır.

ASELSAN’ın finansal teknolojiler alanındaki projeleri, kamu ve özel sektörde tüketici çeşitlendirmesine odaklanacak. ASELSAN adı, yeni nesil bankacılık teknolojilerinden ödeme kaydedicilere kadar çok çeşitli konuları kapsayan bu arenada yer alacak.

Finans sektöründe hizmetlerin daha etkin yönetilmesinde teknolojinin öneminin her geçen gün artmasıyla birlikte ASELSAN, finansal teknolojilerin gelişimini desteklemek ve bu alandaki iş geliştirme fırsatlarını değerlendirmek üzere kendi organizasyonunu kurmuştur.

“Teknolojik bağımsızlığa doğru ilerliyoruz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Gürgün, Türkiye46 yıl önce teknolojik bağımsızlık için savaşmak için ayrıldıklarını kaydetti.

Gorgan, “Savunmadaki liderliğimizin yanı sıra sağlıktan ulaşıma kadar birçok sivil alanda ülkemizin ihtiyaçlarına zamanında ve kaliteli bir şekilde cevap verdik. Bu sorumluluk bilinciyle teknolojik yatırımlarımıza devam edeceğiz. gelecek.” . “Kullanılan ifadeler.

Savunma teknolojisindeki deneyimlerini finansal teknoloji alanına da yansıttıklarını kaydeden Gorgan, “Donanımdan yazılıma ve finansal teknolojiye uçtan uca sistem teknolojisini getirmek için yeteneklerimizi kullanacağız. Sen Faydalarını her zaman en üst düzeyde düşünen ASELSAN, bu yeni faaliyet alanında ihtiyaç duyulan tüm konulara da katılacak. ”

Gürgan, çalıştıkları tüm alanlarda yerelleşme ve millileştirme vizyonu sergilediklerini vurguladı.

“Finansal teknoloji faaliyetlerimiz ile hali hazırda yurt dışından tedarik edilen ürün ve sistemleri üreterek ülkemizde önemli bir kaynağın depolanmasının bir parçası olmak bizim için çok büyük bir gelişme. Ayrıca teknik ve yazılımsal tecrübemizi bu alanda da kullanacağız. bilgi güvenliği ve kriptoloji gibi alanlarda finans piyasalarında ileride kullanılmak üzere savunma teknolojilerinde sıklıkla kullanılmaktadır.” ”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu