Sağlık

Aşı çağrısı yapan Çankırı Valisi Ayaz, tehlikeye dikkat çekti: 1 haftada 12 kişi koronavirüsten öldü

Vatandaşları koronavirüse karşı aşı olmaya çağıran Çankır Valisi Abdullah Ayaz, kentteki son durum hakkında güzel bilgiler verdi. Vali Ayaz, “Geçen hafta kentte koronavirüsten 12 kişi öldü, son bir ayda 29 can kaybettik. Sonuç olarak Çankır’da toplam ölü sayısı 454 oldu.”

Vali Ayaz, kentte koronavirüs ile ilgili son gelişmeleri basın mensuplarıyla paylaştı. Valilik Toplantı Salonu’nda açıklama yapan Vali Ayaz, EylülOkullardaki her çocuğu görmek istediklerini söyledi. Aşı çalışmalarına ilişkin son verileri paylaşan Vali Ayaz, “Bugün itibarıyla ilimizde 246 bin 981 doz aşı teslim ettik. 239 kişi dördüncü doz aşıyı aldı.”

1 ayda 29 kişi kaybetti

Vali Ayaz, son 1 haftada tüm kentte koronavirüsten 12 kişinin hayatını kaybettiğini belirterek, “Son 1 haftadaki can kaybımız 12. Son 1 ayda 29 can kaybımız oldu. Yengeç Burcu Türkiye’de toplam ölü sayısı 454. Allah rahmet eylesin. Koronavirüs tedbirlerine henüz uymayanlara toplam 4 milyon 318 bin 651 lira para cezası kesildi.

“Tedbirler çok erken durdurulmalı”

Ardından aşı çağrısında bulunan Ayaz, “Aşıda 3. doz olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Özellikle seçeneklerin ortaya çıkmasıyla 3. doz ihtiyacı ortaya çıktı. Bu konuyu göz ardı etmeyin. aşı olmak için aşı olmadım. hemen 3 doz. “Kontrolümüz daha da artacak. Eylül ayında daha fazla büyüme bekliyoruz. Okulların açılmasıyla birlikte mutlaka hareket olacaktır. Dışarıdan gelen öğretmen ve öğrencilere göre tedbirlere son vermek için henüz çok erken. “Maskelerin mesafesine ve temizlik kurallarına kesinlikle uyulması gerekiyor” dedi.

Aşı için çağrıda bulunan Çankır Valisi Ayaz, tehlikeye dikkat çekti: 1 haftada 12 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti.
Aşı için çağrıda bulunan Çankır Valisi Ayaz, tehlikeye dikkat çekti: 1 haftada 12 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ramazan Sariç

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu