Sağlık

Aşı olmadı, virüse yakalanınca böyle seslendi: ‘ Çok pişmanım çok’

Virüsü kaptığında aşı olmadı, “Çok üzgünüm” diye bağırdı

10 gündür oksijene bağımlı yaşam mücadelesi veren Seher Aksizoğlu:

“Söylentilere kimse inanmasın. Hastaneye gelmeseydim ölürdüm, nefesiniz kesilirdi”

“Torununu özleyenler varsa aşı olmalı”

“Sözünü tutmadığım için üzgünüm”

Karabağ – KarabağTürkiye’de yaşayan 54 yaşındaki Seher Oksözoğlu, kendisine aşı bulunamayan Covid-19 virüsünün çektiği acıları ve acıları görünce, “Kimseyi kandırmamalı, herkes aşısını yaptırsın” dedi.

Vatandaşların söylentilerine inandığına pişman olduğunu kaydeden Axözoğlu, 10 gündür solunum cihazı ile tedavi gördüğü Karabağ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden aşı yaptırmayanları uyardı. 54 yaşındaki Seher Axözoğlu, hastanede çıkan arbedeye ve yanında yatan bir hastanın boğularak ölümüne tanık olduğunu anlattı.

“Hastaneye gelmeseydim ölecektim, nefesiniz kesilecekti”

Karabağ Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Oksijen Borusu’na göre 10 gün boyunca nefes alabildiğini söyleyen Öksözoğlu, aşının yapılmamış olmasına üzülerek, “Herkes aşılarını geç yaptırsın. Göremedim. 8 günlük torunum. Her şeyden önce boş. HaberlerBen orada değilim. 20 gündür alıyorum. Nefes alamıyorum. kesinlikle geç kaldım. İnanmayın çok korktular, hap yutarken bir şey oldu dediler. yanıldın. Keşke olsaydı, belki hala üstesinden gelirdim. Söylentilere kimse inanmamalı. Hastaneye gelmeseydin ölürdün, nefesin kesilirdi. Kimseye güvenmeyin aşı yaptırın. Ben çok üzgünüm. Sırf yaşlı anneme baktığım için gidip telefonu kapatmadım. Kocam aşı oldu, hafif atlattı. Üzgünüm. Torunlarını ve yavrularını özleyenler varsa aşılarını yaptırın. Onlardan başka hiçbir şey düşünmedim. Gittim geldim ama 10 gün oksijen tüpünün üzerinde duruyorum. Kendim nefes alamıyorum, artık gücüm yok. Bırakın onların olsun. Sözünü tutmadığım için pişmanım. Bazı insanların aşı için hastalandığını ve öldürüldüğünü söylediler. Bu sefer gerçekten ölmüştüm. Ya aşıdan ölürsem? “Ölmeden önce bunu yaptım” dedi.

“Burada her şeye tanık oldum”

Aksözoğlu da başına gelmeyince anlamadığını belirterek, “Bunun düşmanlarına gösterilmesini Allah esirgesin. Teyzem yanımda öldü, onu alıp götürdüler. Nefesini tuttu ve önümde öldü. Aşıdan başka çare yok” dedi.

Hastanede gözyaşlarına boğulduktan sonra torunları olduğunu anlatan Axözoğlu, “Cumartesi yattım, bir gün torunlarım oldu, onları göremedim, sonraki 15 gün oldu, onları göremedim, sadece görebildim. “Herkes aşısını yaptırsın, kimse aldatılmasın. Durumumu burada göreyim, cihaza bağlıyım.” Yaşadıklarını anlattı.

Aşı olmadı, virüs kaptığında ağladı: Çok üzgünüm.

Aşı olmadı, virüs kaptığında ağladı: Çok üzgünüm.

Aşı olmadı, virüs kaptığında ağladı: Çok üzgünüm.

Aşı olmadı, virüs kaparken bağırdı:

Newsshlas Haber Ajansı / Yasin Erdem – Son Dakika Haberleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu