Sağlık

Aşılama oranının yüzde 83’lere ulaştığı Osmaniye’de korona virüs denetimi

Aşılanma oranının yüzde 83’e ulaştığı Osmaniye’de Corona virüsü Valisi Erdinç Yılmaz, korona virüse yakalananların yüzde 80’inin aşısız kişiler olduğunu söyledi…

Aşı oranları yüzde 83’e ulaştı OsmanlıCorona virüs kontrolü

Seçme Erdinç IlmazKoronavirüs bulaşanların yüzde 80’inin aşılanmadığını söylediler

OSMANİYE- Sağlık Bakanlığı’nın açtığı günlük Covid-19 haritasında yüzde 82,9 aşılama oranı ile mavi ile düşük riskli illerden biri olarak gösterilen Osmanlı’da, Vali Erdinç’in katılımıyla koronavirüs devam ediyor. Yılmaz. “Dinamik kontrol modeli” içinde.

Sağlık Bakanlığı’nın haftalık olarak yayınladığı verilere göre, koronavirüs haritasındaki vaka sayısının 100.000 virüs başına yüzde 118,13 azaldığı Osmanlı İmparatorluğu’nda, Kovid-19 tablosundaki aşılanma oranı yüzde 82,9’a ulaştı. Atatürk Caddesi’nde salgınla mücadele kapsamında yapılan incelemede iş yerleri ve vatandaşlarla tek tek konuşan Vali Erdinç Yılmaz, aşının önemine vurgu yaparak, koronavirüse yakalananların yüzde 80’inin virüse yakalanmayanlar olduğunu söyledi. aşılanmış.

Vali Erdinç Yılmaz, koronavirüsten hayatını kaybedenlerin çoğunun aşı olmadığını, %20’sinin ise tek doz olduğunu söyledi. ne yazık ki aşı yaptırmayanlar mı yoksa aşı sürecini tamamlamamış vatandaşlarımız mı. “Bir an önce aşı. aşı sürecini tamamlamamış ise bir an önce aşı sürecini tamamlamalıdır” dedi.

Korona virüs testi sırasında Vali Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, İl Sağlık Müdürü Dr. Erdinç Yılmaz, Valilik yaptı. Kendisine Hassan Öznavruz ve 112 Ambulans Merkezi Müdürü Goodus Arc eşlik etti.

Aşılama oranlarının %83'e ulaştığı Osmanlı İmparatorluğu'nda koronavirüs kontrolü
Aşı oranlarının yüzde 83'e ulaştığı Osmanlı İmparatorluğu'nda Corona virüsü kontrolü
Aşılama oranlarının %83'e ulaştığı Osmanlı İmparatorluğu'nda koronavirüs kontrolü
Aşı oranlarının yüzde 83'e ulaştığı Osmanlı İmparatorluğu'nda koronavirüs kontrolü

Kaynak: Newsshlas Haber Ajansı / Bekir Burak Canbolat

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu