Sağlık

Aşının mucidi Uğur Şahin’den yaşlanmayla ilgili umut verici vaat: Süreci tersine çevirmek mümkün

BioNTech Kurucuları Prof. doktor Uğur Şahin Dr. Lemzlem Türeci de Alman Bild gazetesinde açıklama yaptı. Shaheen, yaşlanmanın da biyolojik bir durum olduğunu ve onlarca yıl önce cilt hücrelerinin belirli faktörlerle, yani gençleşmeleriyle yeniden programlanabileceğinin görüldüğünü söyledi.

Bu faktörler მრნა Bilim kurgu yoluyla da hücrelere aktarılabileceğini anlatan Shaheen, “Bir bilimkurgu filmindeki gibi yaşlıları birdenbire gençleştiremezsiniz. Ancak hasar görmüş bir kalbin ya da diğer hasarlı ya da yaşlıların yaşlanma sürecini değiştirebilirsiniz. organlarının tamamı veya bir kısmı. Bunun bir gün mümkün olacağına inanıyoruz.”

Covid-19’un ömrünü ve unvanlarını ne kadar süre belirleyeceği sorulan Shaheen, virüsün aniden değişmemesi ve önümüzdeki haftalarda aşı oranının artması durumunda sonbahar ve kış aylarının iyi geçmesi ihtimalinin yüksek olduğunu kaydetti.

Torrest, mRNA yöntemiyle geliştirilen aşının hızla serbest bırakılmasının, ilgili organların açık bir aciliyet duygusuyla birlikte çalışmasından kaynaklandığını söyledi. Torrest, bu hızın ve gerekli ek kaynakların diğer terapilere aktarılmasını istediklerini belirterek, “Kanserde aciliyetimiz yüksek.” ifadesini kullandı.

Hastalık biyolojisinin kesin olarak anlaşılmasının yeni ilerlemeler için bir ön koşul olduğunu vurgulayan Taretz, “O zaman, mühendisler gibi, hastalıkla ilgili mekanizmaları düzeltmek için hangi özel araçlara ihtiyacımız olduğunu düşünmemiz gerekiyor. Ardından, ilgili hastalık araçlarını alıyoruz. mRNA teknolojisi araç kutusundan bir araç kutusudur. ”O çok zengin. Neyin mümkün olduğunu henüz tahmin edemiyoruz, “dedi Knesset’in Kadima Milletvekili Roni Bar-On.

5-11 yaş arası çocuklara yönelik Kovid-19 aşısı hakkında da bilgi yayınlayan Tarest, bu yaş grubu için dozun 10 mikrogram olduğunu ve bunun yetişkinlerdeki dozun üçte birine tekabül ettiğini açıkladı. Torrest, küçük çocuklara ilişkin verilerin yıl sonuna kadar hazır olacağı bilgisini paylaştı.

Aşının aşı vaat eden yaşlanma vaadi: Sürecin olası bir tersine çevrilmesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu