Ekonomi

ASSİM Turizm Platformu, ilk çalıştayını gerçekleştirdi

Muratpa’da, ANTALYA (İHA) – Muratpaşa Belediye Sivil Toplum Merkezi ASSİM. Turizm Platformun başlattığı platformun ilk çalıştayı, turizm sektöründeki sorunları tespit etmek ve çözüm önerileri geliştirmek amacıyla gerçekleştirildi.

ASSİM’de düzenlenen seminer, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ile birlikte Antalya Turizm Şoförleri Derneği, Tüm Gastronomi Yöneticileri Derneği, Alternatif Turizm Faaliyetleri ve İşletmeciliği Derneği (ATİB), Antalya Temizlik Hizmeti Yöneticileri Derneği (ANTED), Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD), Otel Satın Alma Yöneticileri Derneği (ATYDR) ), Yöneticiler Derneği Seyahat Acenteleri Birliği (SAYD), Otel Hostesleri Eğitim ve Dekorasyon Derneği (HOTED), Yiyecek İçecek Yöneticileri Derneği (YİYDER), sektörün çeşitli sektörlerinden sivil toplum kuruluşları katıldı.

Elliye yakın kurum ve kuruluştan 87 temsilcinin katıldığı çalıştayda sektör için 15 öncelikli sorun belirlendi. ASSİM STK’ları tarafından oluşturulan turizm platformu, altı aylık bir çalışma dönemini kapsayan “Turizmde Sorunlar ve Çözüm Önerileri” çalıştayının ilkini gerçekleştirdi.

Turizm sorunlarının tespiti amacıyla gerçekleştirilen ilk çalıştayda katılımcılar sektörle ilgili yüze yakın sorunu tespit etti. Ekim ayı sonunda rapor haline getirilecek çalıştay, ilgili tüm kurum ve kuruluşlara teslim edilecek ve çözüm arama süreci başlayacak. Mart 2022’de yapılacak olan oturumda tekliflerin karara bağlanması değerlendirilecek. – ANTALYA

ASSİM Turizm Platformu ilk çalıştayı gerçekleştirdi

ASSİM Turizm Platformu ilk çalıştayı gerçekleştirdi

Newsshlas Haber Ajansı – Ekonomi Haberleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu