Teknoloji

Aşureli aşı kampanyası

Süryani Aşı Kampanyası Erdemli Belediyesi, vatandaşları aşıya teşvik etmek için “Aşı Yapalım Aşure Yiyelim” kampanyası başlattı.

Aşure Aşı Kampanyası

Erdemli Belediyesi, vatandaşların aşılanmasını teşvik etmek için “Aşı Olalım Aşure Yiyelim” kampanyası başlattı.

Mersin – MersinTürkiye’nin Eredmli ilçesi belediyesi, Kovid-19 aşısı olan vatandaşlara aşure ikram ederek ilginç bir kampanya başlattı. Hastane bahçesinde kampanyanın başladığı törende, belediye başkanı ve basın mensupları dördüncü doz aşı yaptı. Aşure hizmetinin yanı sıra aşı hatlarında da yoğun bir yoğunluk yaşandı.

Vatandaşları koronavirüse karşı aşı olmaya teşvik etmek için Erdemli Belediyesi, “Aşı olalım, aşure yiyelim” kampanyası başlattı. Kampanyanın başlamasından bu yana, ilçe Müftüsü Haira’nın pandeminin sona ermesi için dualarına vatandaşlar da eşlik etti. Kampanya açılış töreninde Belediye Başkanı Mukherjee Tolu ve basın mensupları dördüncü kez aşılandı.

“Bu yılanı ezene kadar devam etmeliyiz”

“Salgın bitmedi arkadaşlar. Yılanın başı ezilene kadar devam etmeliyiz. Elimizdeki en büyük silah, en güçlü aşı. Bunu görebiliyoruz, aşı yaptırmayanlar ciddi sıkıntılar yaşıyor. Hastalar yoğun bakımda hiç aşı olmuyor. Bu nedenle aşı elimizdeki en büyük silah.

Burada aşılı ve aşısız arasındaki en iyi farkı görüyoruz. Kapatmayı, pandemi büyümesini, haritada Erdemli Mersin kırmızısını destekleyecek maddi ve manevi gücümüz yok. Tüm vatandaşlarımızı bu konuda sağduyuya ve herkesi aşı olmaya davet ediyoruz” dedi.

“Vatandaşlarımız aşının önemini anladı”

Erdemli Belediye Başkanı Mucker Tolu, “Dün canımızın bu vatanın birliği için feda edildiğini söyleyen atalarından örnek alan çok onurlu sağlık çalışanlarımız, hayatlarının tehlikede olmadığını bildikleri için hayatlarının tehlikede olduğunu görmezlikten gelme mücadelesi veriyorlar. Biz ne söylesek, ne söylesek yapamıyoruz. Kendi halkının sağlıklı yaşamı için gerçekten mücadele eden sağlık çalışanlarımızın hakkını ödeyebiliriz. Tabii ki hijyen ve sosyal mesafe tek çözüm, önemli ama bu iş için aşı çok önemli. Halkımız bu durumun önemini anlıyor” dedi.

“Aşı olmadan bu hastalıktan kurtulamayacağız gibi görünüyor”

Kampanyada dördüncü doz aşının olduğunu söyleyen Gazeteci Durhasan Şahin, “Belediyemiz ‘aşı olalım aşure yiyelim’ kampanyası düzenledi. Ben de bu kampanyaya destek olmak için 4. aşıyı yaptırdım. Herkese aşı olmasını tavsiye ediyorum. En kısa zamanda inşallah bu virüsten kurtulur” dedi.

Aşure Aşı Kampanyası
Aşure Aşı Kampanyası
Aşure Aşı Kampanyası
Aşure Aşı Kampanyası

Kaynak: Newsshlas Haber Ajansı / Hüseyin Yıldız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu