Magazin

Aydın Orak’ın yeni filmi Varşova Film Festivali’nde

Aydın (İHA) – Oyuncu ve yönetmen entelektüel Senarist ve yönetmen Oraki, Varşova Film Festivali Ana yarışma için seçildi.

Dünyanın en büyük film festivallerinden biri olan Varşova Film Festivali’nin ana yarışması için “Sabırsız Zaman”ın senarist ve yönetmeni oyuncu ve yönetmen Aydın Orak seçildi. Sabır Zamanı filmi Türk sinemasının dünyadaki başarısına katkıda bulunmuştur. Filmin dünya çapındaki dağıtımını ise İtalyan Intramovies şirketi yapıyor. İştar Gökseven, Pelin Batu, Feride Çetin, Ali Seçkiner Alici ve Rıza Sönmez’in yer aldığı film, iki ödül, Antalya Altın Portakal Film Festivali Film Forum Work in Progress Platformu’nda En İyi Film Ödülü ve diğer film dağıtım ödüllerini kazandı. Aydın Orak’ın yeni filmi Sabırsızlık Zamanı’nın 2022’de Türkiye’de vizyona girmesi bekleniyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü desteğiyle çekilen filmin çekimleri Diyarbakır’da yapıldı.

Filmin konusu Diyarbakır’ın sıcak yaz sıcağında yoksul bir banliyöde iki kardeşin kavgası, yanlarındaki lüks bir kompleksin duvarını aşıp havuza girdiler. Havuz metaforu üzerinden sınıf çatışmasının ortaya çıktığı komplo, durdurulamaz psikolojik ve sosyolojik hale gelir.

Türkiye ve Avustralya’nın ortak yapımı olan filmin yapımcıları arasında Salih Süleyman, Faizi Baran ve Serhat Dumlu gibi isimler yer alıyor. – DİYARBAKIR

Aydın Oraki'nin yeni filmi Varşova Film Festivali'nde

Aydın Orak'ın yeni filmi Varşova Film Festivali'nde

Aydın Orak'ın yeni filmi Varşova Film Festivali'nde

Newsshlas Haber Ajansı – Magazin Haberleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu