Ekonomi

Bakan Bilgin: “Sene sonunda Türkiye yüzde 10 civarında büyüyecektir”

Bakan Bilgin: “Türkiye yıl sonuna kadar yaklaşık yüzde 10 büyüyecek” Çalışma ve Sosyal İşler Bakanı Vedat Bilgin, “Türkiye bu yıl sonuna kadar yaklaşık yüzde 10 büyüyecek.

– Bakan Bilgin: “Yıl sonunda Türkiye Yaklaşık yüzde 10 artacak.

Ankara – Çalışma ve Sosyal İşler Bakanı Vedat Bilgin“Yıl sonuna kadar Türkiye yüzde 10 civarında büyüyecek. Bu Türkiye’nin gücü, kadrosunun gücüdür” dedi.

19. dönem toplu iş sözleşmesinin imza töreni, Karayolları Genel Müdürlüğü personel kadrolarında gerçekleştirildi. Törene ayrıca Çalışma ve Sosyal İşler Bakanı Vedat Bilgin, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaşmayollu, Türk-İş Başkanı Ergin Atalay ve Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu katıldı.

Burada konuşan Bakan Bilgin, “Bu yıl sadece personelimizle değil, kamu görevlilerimizle de toplu sözleşme imzaladık. Toplamda yüzde 32 civarında bir artış sağladık.

Bakan Bilgin, Türkiye’nin ilk çeyrekte yüzde 7,7 büyüdüğünü hatırlattı. “Türkiye yüzde 21,7 büyüdü. Tabii bunun büyük etkisi var ama Türkiye’nin reel büyüme oranı yüzde 10’un üzerinde. Bu yıl Türkiye yüzde 10 civarında büyüyecek. Bu Türkiye’nin gücüdür, bu kadronun gücüdür. Hepimiz Türkiye’nin başarılarından gurur duyuyoruz” dedi.

Bakan Bilgin:
Bakan Bilgin:
Bakan Bilgin:
Bakan Bilgin:

Kaynak: Newsshlas Haber Ajansı / Sadettin Aliusta

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu