Sağlık

Bakan Koca’nın yoğun bakım görüntüsünü paylaştığı mühendis taburcu oldu: Şu an gelseler 5 tane aşı olurum

Gerekli35 yaşındaki mühendis, evli ve 2 çocuk babası, St. Louis’de yaşıyor. Uğur Kalışkan Koronavirüs pandemisi başladığından beri aşı hakkında görüşleri vardı. Çalişkan kendisinin ve ailesinin aşı olmadığı için onun görüşlerini etkilemiş ve çevresindeki herkese aşı olmaması gerektiğini söylemiş. Geçmişte koronavirüse yakalanan Çalişkan, önce yakınlarına bulaştırdı, ardından yenidoğan bir haftalık bebek sahibi olamadan Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi’ne gitmek zorunda kaldı. Aşılı kişilerin hastalığa yakalandığını öğrenen Çalişkan, 21 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra süreci eve götürerek aşı yaptırmadığına pişman oldu.

sağlık Bakanı Fahrettin Koca Ayrıca sosyal medyada aşı karşıtı yarasanın yoğun bakımda aşı pişmanlığından bahsettiği bir videosunu paylaştı. Koronavirüse yakalandığında hastalığa karşı aşının önemini anladığını anlatan yarasa, zorlu yoğun tedavinin ardından evde tedavisine devam etmek üzere serbest bırakıldı. Halen nefes darlığı nedeniyle yürümekte zorlanan ve evde oksijen cihazı kullanan Kaliskan, eşine aşıya karşı çıkma çağrısında bulundu. Koronavirüsü yenen çift, aşının önemine odaklandı.

Bakan Koka'nın yoğun bakım ünitesinin fotoğrafını paylaştığı mühendis kovuldu: Şimdi gelirlerse 5 aşı yaptıracağım.

Uğur Çaliskan, genç olduğu için hastalığın kendisine zarar vermediğini düşündüğünü ancak yoğun bakımda çok yanıldığını anladığını söyledi. Hayat kurtarmaya çalışan insanlar, bağıran insanlar, orada yaşayanlar ateşin yandığını biliyor. Aynı gün 6 kişi hastaneye kaldırıldı. En az iki doz aşı verildi. Evde vurulmayan tek kişi bendim. “Günlük kızımı görmüyorum” dedi.

Geçirdiği aşı sonrası herkese seslenen Kaliskan, “Aşı olun, gerçek olun, hala yürüyemiyorum. 90 kilo verdim, 70 kiloyu aileme verdiler. Yalan değil insanların bakış açısını değiştirmesi gerekiyor. Bakın, insanlar bunun ne kadar ciddi olduğunu anlamalı. Şimdi gelirlerse beş aşı olacağım. İşe gittiğimde eşim aradı ve Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’nın beni sayfasında paylaştığını söyledi. , Dedim ki, buradan çıkar çıkmaz herkese pişmanlıklarımı ve pişmanlıklarımı anlatacağım.İşten çıktığımda yürüyebileceğimi düşündüm yürüyemedim, kalktığımda kalktım.Hızlıyım. 10 metre gidiyor tıkanıyorum.Şimdi geliyorum, yavaş yavaş solunum cihazına katılıyorum.Ne kadar süre kullanacağımı bilmiyorum. Yürüyebiliyor, yoğun bakımdan çıkabiliyor, işten çıkabiliyor. Görünen o ki değişen bir şey yok” dedi.

Bakan Koka'nın yoğun bakım ünitesinin fotoğrafını paylaştığı mühendis kovuldu: Şimdi gelirlerse 5 aşı yaptıracağım.

Müjgan Çalişkan, kocası kadar şiddetli olmamasına rağmen ciddi bir hastalığı olduğunu söyledi. Haberler Bunu bekliyordum, benim için çok zordu. her gün iyi HaberlerBuna ihtiyacımız vardı. Başta kötü bir fırsat düşündüm, yine de beni ezdi, iki çocuğumla yalnız kalacağım düşüncesi hep aklımdaydı. Aşı olmak istedim, bir yandan hamileydim, korkuyordum. Etrafımdaki insanların çoğunun aşısız olduğu, hamile olduğun, bebeği etkileyeceği, nasıl olacağı belli değil gibi bir sürü düşünce vardı kafamda. Tüm düşüncelerim değişti, şimdi olumlu düşünüyorum. İnsanları aşı olmaya yönlendirmeye çalışıyorum. Havuzdan çıktıktan 2 gün sonra çok yüksek ateşi çıktı. Ben doğurduğumda yanıma bile gelemedi, yürüyemedi.

Bakan Koka'nın yoğun bakım ünitesinin fotoğrafını paylaştığı mühendis kovuldu: Şimdi gelirlerse 5 aşı yaptıracağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu