Sağlık

Balıkesir Üniversitesi Hastanesinde ‘Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’ açıldı

Balıkesir Ve üçüncü düzey sağlık hizmeti sunan çevresi Balıkesir Üniversitesi Hastane yeni bölümlerle gelişmeye devam ediyor.

Baleksir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kuş İlter, Yeni doğan Yoğun bakım Bölümün açılması nedeniyle düzenlenen programa katılan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Demet Ken ve Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi Uzmanı Dr. Eğitmen Birim hakkında üye İşinsu Bıçakçıoğlu’ndan bilgi aldı.

Rektör Prof. Dr. Terlter Kuş burada yaptığı değerlendirmede, son yıllarda acil ve yoğun bakım ünitesinin açılmasının yanı sıra çeşitli branşlarda öğretim üyesi ve destek kadrosunun hızla güçlenmesinin hastanenin çalışmalarına yeni bir ivme kazandırdığını söyledi. Ne

Hastanenin nitelik ve niceliğini artırmaya devam ettiklerini vurgulayan Prof. Dr Alter Kush, “Boşluklar dolduruldukça yenilikleri ve yeni adımları gündemimize getireceğiz. Yenidoğan yoğun bakım ünitesi de hastanemiz için önemli bir ihtiyaçtı. Rektörlük olarak.” ifadeleri kullanıldı.

Rektör Prof. Dr. Alter Kush, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Doç. Dr. Ahmet Dolapoğlu ile de görüşerek devam eden çalışmalar hakkında istişarelerde bulundu.

Baluskir Üniversite Hastanesinde Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi Açıldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu