Ekonomi

Başkan Dinçer’den sosyal konut müjdesi

Auxarah Belediye Başkanı Evren Dincher’in seçim vaatleri arasında yer alan dar gelirli aileler, tüccarlar ve esnaflara yönelik sosyal konut projesi için ihale yapıldı.

Aksaray Belediye Başkanı Evren DinçerSeçim vaatleri arasında dar gelirli ailelere, tüccarlara ve sanatkarlara yönelik sosyal etkinlikler ev Proje ihale ile açıklandı.

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dincher, yapılacak 694 sosyal konutla ilgili müjdeli haberi sosyal medya hesabından duyurdu: “Halkımıza söz verdiğimiz bir projeyi daha hayata geçiriyoruz.” Aksaray Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) işbirliğiyle Aksaray’da yapılması planlanan 694 konutun ihalesi tamamlandı. Edinilen bilgilere göre inşaat çalışmaları yakında başlayacak. Belediye başkanı, sosyal konut projesinin seçim vaatleri arasında olduğunu açıklarken, Evren Dincher, “Bu projeye göreve başlamadan önce söz verdik. Çok şükür projemiz bitti. TOKİ tarafından ihale edildi.”

Sosyal konut alanında yaptıkları fizibilite çalışmaları sonucunda İstiklal bölgesini belirlediklerini hatırlatan Başkan Dincher, “İstiklal ilçemize sosyal konut yapılacağını daha önce duyurmuştuk. TOKİ, Aksaray konutlarında geleneksel olarak modern ve yerel mimari anlayışını kullanacak, evlerin zemin katları taş cephelerle kaplanacak.

Başkan Dincher, “Seçim vaatlerimizden biri olan dar gelirli ailelerimiz ve esnafımızla bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Projemizde sosyal tesisler, Spor Oyun parkı, parkı ve peyzajı ile şehre değer katar. Aksaray’ımıza yeni bir cazibe merkezi kazandırmaktan mutluluk duyuyoruz. Her geçen gün büyüyen ve güzelleşen yöresel mimarisi ile şehrimizde yapılacak sosyal konut projemiz ile şehrimize ve faydalanıcılarına hayırlı olsun” dedi.

Kaynak: Newslas Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu