Magazin

Bir dönemin yıldızı Carre Otis Sutton gözyaşları içinde anlattı: Tacize katlanmak zorunda kaldım

Şu anda İbiza’da yaşayan 71 yaşındaki Marie’nin kurbanlarından biri olduğunu söyleyen eski top model ve oyuncu Carrie Otto Sutton, şaşırtan açıklamalar yaptı.

Yaşadıkları anlatıldı

Şu anda İbiza’da yaşayan 71 yaşındaki Marie’nin kurbanlarından biri olduğunu söyleyen eski top model ve oyuncu Carrie Otto Sutton, şaşırtan açıklamalar yaptı.

En ünlü model ve aktrislerden biriydi.

Sutton, 52, dün ParisKonuyla ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Bu arada Saton’un özellikle belli bir kuşak sinemaseverler için yabancı bir isim olmadığını da hatırlatayım. 2005’ten beri Matthew Sutton ile evli ve 1980’lerde ve 90’larda Kari Otis olarak bilinen Ker Sutton adında iki çocuk annesidir. Özellikle Mickey Rourke Evliliği ve oynadığı filmlerden söz edildi.

DAVA AÇILDI Kariyer Sutton, geçen yıl Ağustos ayında Gerald Marie’ye, henüz 17 yaşındayken defalarca tecavüz ettiği için dava açtı. Hakkındaki tüm bu iddiaları reddeden Gerald Marie hakkında daha önce açılan dava geçici olarak askıya alındı. Fakat FransaKare Sutton, bu tür tacizlere karşı farkındalığı artırmak için ülkeye davet edildi. Ayrıca eski model basın toplantısının zamanı da dikkat çekicidir. Sutton, duyurularını Fransa’da başlayacak olan moda etkinlikleri öncesinde yaptı. Bu sayede moda dünyasında sıkça yaşandığı bilinen ancak çoğu örtbas edilen taciz olaylarını ortaya çıkarmayı hedefliyor.

muhtemel ilaç

1990’larda birçok ünlü moda markasının yüzü olan Kare Sutton, Gerald Mary’nin kilo vermesine ve daha başarılı bir kariyer inşa etmesine yardımcı olmak için ilaçlarını şişelerde verdiğini iddia etti. Şeytan, Marie’nin o sırada “radarında” olduğunu ve o zamandan beri tuzağa düştüğünü iddia etti. Sutton, Paris’e gittiğinde yiyecek ve barınma gibi temel ihtiyaçlarının Gerald Marie’ye bağlı olduğunu da sözlerine ekledi.

“Hakaretin bitmesi gerektiğini biliyordum”

Carrie Sutton, “Çalışmaya devam etmek için tacize uğramam gerektiğini biliyordum. Bu benim için çok net oldu,” dedi. Sutton ifadeleri sırasında San Francisco’dan New York’a nasıl kaçırıldığını ve daha sonra çocukken Marie’ye nasıl kaçırıldığını anlattı. Sutton, insanları kendisini takip etmeye ve sessizlik kültürünü değiştirmeye teşvik etmek için konuştuğunu söyledi. “Taciz, endüstrimizde ve moda endüstrisinde normalleşiyor çünkü genetik piyangoyu kazanmak için ödenmesi gereken bir bedel olarak görülüyor” dedi.

Bilinç yaratmak istiyorlar

Sutton ve Marie’yi alenen suçlayan Jill Dodd, Lesa Amour, Shona Lee, Eba Carlson ve Emily Mott, Paris’te polis tarafından sorunun farkındalığını artırmak ve mahkum edilmemek için Marie’ye karşı ifade vermeye çağrıldı. Sutton, cesaretini geliştirdiğini ve 1986’da istismarın durdurulmasını talep ettiğini söyledi. Sonuç olarak, başka bir daireye gönderildi, ardından tüm çalışmaları durduruldu. 11 yıl önce hikayesini ilk kez anlattıktan sonra, sorumluluk eksikliğinden korktuğunu belirterek, “Yani gerçekten fazla bir şey beklemiyorum” dedi.

“Ben korkunçtum”

Bu suçlamalara konu olan eylemleri Gerald Mary’nin gerçekleştirdiği dönemin ünlü modellerinden Linda Evangelista’nın yanındaydı. Çift 1987’den 1993’e kadar evli kaldı. Şimdi 56 yaşında bir evangelist, iddialardan korktuğunu söylüyor. Geçen yıl The Guardian’a verdiği demeçte, “Gerald Marie ile olan ilişkim sırasında, aleyhindeki cinsel iddialar hakkında hiçbir şey bilmiyordum, bu yüzden bu kadınlara yardım edemedim” dedi.

Carla Bruni bir destekçidir

Mila Jovovich, Helena Christensen, Karen Elson, Paulina Porizkova gibi diğer modeller de Sutton’ın kampanyasını kamuoyu önünde destekliyor. 90’lı yılların en ünlü modellerinden biri olan ve Fransa’nın eski First Lady’si Carla Bruni de Sutton’a destek vererek, “Yeter. Paris’e vardıklarında Cares ve Gerald Marie’den kurtulanların yanında olacağım. ‘

Dönemin ünlü oyuncu ve modeli

Gerald Marie hakkında bu şaşırtıcı iddiaları ortaya atan kişi aslında belli bir dönemi yakından tanıyan bir kişidir. 1992-98’de, Sutton’ın Kare Otis olarak bilindiği sırada Oscar adayı aktör Mickey Rourke ile evlendi. Daha sonra Matthew Sutton ile evlendi ve pazardan ayrılırken soyadını kullanmaya başladı.

Oynadıkları en ünlü film

Model ve aktris Carrie Otis (Sutton), Mickey Rourke ile yoğun bir evlilik yaşadı. O zamanlar, Rourke ile Wild Orchid ve Exid in Red gibi filmlerde Rourke ile başrol oynuyordu. Otis, 2005 yılında terlik şirketinin reklam yüzü olduğu bir reklam filmi çekiyordu. TürkiyeAyrıca geldi

Amaçla evlilik şiddetti

Carrie Sutton (Otis) daha önce Mickey Rourke’un evliliği sırasında istismara uğradığını itiraf etmişti. Rourke’nin silahı çantaya sakladığını ve bununla ilgili hiçbir şey söylemediğini söyleyen Otis, çantanın göğsünün üzerine düşmesiyle tabancadan bir kurşun çıktığını anlattı. Otis, “Mermi kalbimden yaklaşık 5 inç uzaktaydı. Benim tarafımdan çıktı. Kemiğe çarpmadığı için gerçekten inanılmaz şanslıydım.” Dedi.

Yarasıyla nasıl temasa geçti

Kare Sutton, Sacred Plants Teachers belgeselinde hayatının zor yıllarını ve travmasıyla nasıl başa çıktığını açıkça anlattı. Bir zamanlar ünlü belgesel yıldızı Lucy Walker tarafından yapılan bir belgesel hakkında, “Akrabalarım, hayatımdaki en büyük öğretmenlerin ve iyileşme yollarının dünyanın dört bir yanındaki yerli bilgelik geleneklerini öğretmek olduğunu biliyorlar” dedi.

iki çocuk annesi

2005 yılında Matthew Sutton ile evlenen Carrie Otto Sutton, ilgi odağı olmaktan çok uzakta yaşıyor. Eski yıldızın bu evlilikten 14 yaşındaki Jade ve 13 yaşındaki Kaya adında iki çocuğu bulunuyor.

İddialar kitaba yansıdı

Carre Otis Sutton’ın taciz ettiği olaylar daha önce kitaplara konu olmuştu. Sutton, deneyimini Hugo Schweizer’ın Beauty, Ruined: Memories adlı kitabında anlattı. 2011’de yayınlanan bir kitapta Sutton, mankenlik kariyeri boyunca yaşadığı zulmü, özellikle de Gerald Mary’nin kendisine yaptıklarını ayrıntılı olarak anlattı.

Ölümle tehdit etti

Kitapta ayrıca Şeytan’ın bir süredir evli olduğu Mickey Rourke hakkındaki iddialarına da yer verilmişti. Sutton, kitapta Rourke’un evlilik sırasında kendisine hakaret ettiğini ve evlenme teklifini kabul etmezse onu öldürmekle tehdit ettiğini de açıkladı.

Kaynak: Özgürlük

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu