Ekonomi

Bitlis’teki tekstil firmaları Avrupa’ya açılıyor

Bitlis Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) bulunan tekstil firmaları ürünlerini hem Avrupa pazarında hem de Türkiye’de satmaktadır.

Bitlis Organize Sanayi Bölgesi(OSB) Hem Avrupa pazarında hem de Türkiye’de ürün satmak.

Kentte tekstil atölyelerinde yaklaşık 5 bin kişi istihdam edilse de üretilen ürünler Avrupa ülkelerine ve tanınmış markalara satılıyor. Bitlis’te organize sanayi bölgesinde kurulan bir tekstil fabrikasında üretim yaptıklarını söyleyen tekstil mühendisi Fatih Teker, yerli ürün satışının yanı sıra fabrikanın şu anda 200 kişiye istihdam sağladığını ve bu sayıyı 900’e çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. -kadar. Bitlis ilindeki tekstil fabrikalarında yaklaşık 5 bin çalışanın çalıştığını ve bu nedenle tekstil üretiminden 25 bin kişinin yararlandığını belirten Tecker, 200 personel ile çalışmaya başladık, çalışan sayımızı kademeli olarak 900’e çıkarmayı planlıyoruz. ağırlıklı olarak yabancı markalar ve kargo veya kamyonlarla ihraç edilmektedir. Ürünlerimizi İspanya, İtalya, İngiltere ve Avrupa’da birçok ülkeye ihraç etmekteyiz. Betlis’in şu anda ilde yaklaşık 5.000 çalışanı bulunmaktadır. 5 kişiden 25 bin kişiye yeterli iş var demektir. ekonomi Bölgeye önemli kazanımlar sağlayacaktır. Alımları ve maliyetleri düşündüğümüzde hem istihdamın hem de ekonominin doğal olarak canlandığını görüyoruz. “İnsanların duyguları tamamen ekonomik özgürlüklerine bağlı” dedi.

“Batıdan geldim. Batıda tekstil açısından daha fazla üretim vardı ama son yıllarda altıncı bölgede yani doğuda tekstil üretimi başladı. Burada hemen her ay bir fabrika var. İstihdamı artırıyor. ve işsizlik sorununa bir nebze de olsa çözüm sağlıyor.Buradaki insanların talepleri çok tatmin edici.İnsanlar bu işi öğrenmek için her şeyi yapıyorlar.Bizim eleman bulma sorunumuz yok ve bu çok ciddi bir ifade.Bağlamda her zaman batıl inançlar olmuştur. Doğu’da çalışmak gibi. Batı’da ve Doğu’da çalışan biri gibi “Bu bölgenin hem çalışma koşulları hem de çalışma koşulları açısından güvenli olduğunu söyleyebilirim. Doğu’da güvenin daha yüksek olduğunu açıkça söyleyebilirim. memleketinde salgın nedeniyle ciddi göç var. Kalifiye eleman bulmakta zorluk çekmiyoruz.” dedi. – Beatles

Kaynak: Newslas Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu