Ekonomi

Bu pazarda yok yok – Haberler Ekonomi

FATİH, İSTANBUL (İHA) – entelektüelGiyimden oyuncağa, elektronikten mobilyaya kadar birçok ürünün ikinci el olarak satıldığı ve satıldığı bir kuruluştur. მანWelman PazarıYüzlerce insanın cazibe merkezi haline geldi.

Effeller İdilil İlçe İlçe fatih Cumartesi günü onlarca otoparkı bulunan ve vatandaşların ilgisini çeken bit pazarı, “Eski moda rağbet olsaydı bit pazarı parlardı” söylenenin aksine her hafta yüzlerce kişiyi ağırlayacak. Geniş bir ürün yelpazesi ile özellikle maddi durumu yeterli olmayan vatandaşlar başta olmak üzere antika koleksiyoncularının sıklıkla ziyaret ettiği pazarda 5’ten 500 GEL’e kadar birçok ürün alınıp satılmakta ve satılmaktadır. Çocuklar için çeşitli oyuncakların bulunduğu bu pazarı yediden yetmişe herkes ziyaret ediyor. Neredeyse her hafta alışveriş merkezleri kadar kalabalık olan bit pazarı dikkat çekerken, geçmişten gelen eşyalarla da birçok insanı zamanda dolaşıyor.

“Milyarlar verirseniz, dışarıda bulamayacakları ürünleri bulabilirler”

Bit pazarında elektronik ürünler satan Gökhan Kaya, herkesin pazarda geçmişinden bir şeyler bulabildiğini ve piyasada olmayan birçok şeyi gördüğünü kaydetti. Yaşlıların da görebileceği bir şey. Onun yolculuğu burada bile bulunabilir. Normalde bir seferde milyarlar verseniz bile bulamazsınız ama burada aradığınızı bulma imkanınız var. Beklenmedik bir yumurta gibi, neyle karşılaşacağı bilinmiyor” dedi.

“Buranın genişletilmesi gerekiyor”

Bit pazarının daha da geliştirilmesi gerektiğini savunan Kaia, “Buranın ötesinde genişlememiz ve gelişmemiz gerekiyor. Burası daha da genişlerse çalışıp para kazanılacak bir yer olabilir. Eski depolarda unutulan birçok eşya unutulmuş ve atıl durumda. , el değiştirdi ve burada çalışmaya başladı. ”İnsanlar bu tür girişimlerle kendilerine kazanç sağlayabilirler. Burası her açıdan önemli bir yer. Gelirimiz sezona, güne ve pazar yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir. Eskiden Salı pazarının içinde bit pazarı kurulurmuş. Bizim için çok daha güzeldi. Pazar. Piyasa değişti, bazı şeyler azalsa da yavaş yavaş eski günlere dönmeye başlıyoruz” dedi.

“Buradan yaşayacağım”

Bit pazarında tezgah açan Gülbahar Özgen, eşini yıllar önce kaybettiğini ve pazardan kazandığı parayla çocuklarına baktığını söyledi. Allah’a şükür haftalık 300-500 liralık bir cep harçlığım var. Bu hafta bağımlıyım, gidemem. Her hafta buraya gelmek istiyorum. Evde kalırsam kimse bana bu parayı vermez. Ben de parayla ürün alıp eşime takıyorum. Genelde burada satıyorum. Maddi durumu olmayan ve başka ülkelerden Türkiye’den gelenler var. Benim gibi bazı insanlar buna bağlı. Zevk için gelenler var. Eski eserlere önem verenler de var. Kadınlar el sanatları almaya geliyor. Çoğunlukla satılık giysiler. Allah’a şükür böyle. İmkanımız var dedi

bu pazarda yok

bu pazarda yok

bu pazarda yok

bu pazarda yok

bu pazarda yok

bu pazarda yok

bu pazarda yok

bu pazarda yok

bu pazarda yok

bu pazarda yok

bu pazarda yok

bu pazarda yok

bu pazarda yok

bu pazarda yok

Newsshlas Haber Ajansı – Ekonomi Haberleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu