Sağlık

Burun estetiği talebi pandemide arttı

Pandemi döneminde burun estetiğine (rinoplasti) olan talebin arttığını ortaya koyan, op. Dr. Bilal Sarat’a göre, “Kapalı ve açık teknik burun estetiği yapılabilir.

Pandemi döneminde burun estetiğine (rinoplasti) olan talebin arttığını ortaya koyan, op. Dr. Bilal Sarataş, “Kapalı ve açık teknik rinoplasti yapılabilir. Kapalı ameliyat iz bırakma açısından avantajlı olsa da açık ameliyatın daha net ve net görüş sağlama avantajı vardır. Ameliyat sonrası hastanın burnunun son halidir. genellikle 6-12 ay yani “Cildin yapısına göre değişir. Daha sonra olur. Olası bir problem durumunda revizyon ameliyatı için en az 1 yıl beklemeniz gerekir” dedi.

Medipolis Üniversitesi vatan Klinikler, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Op. Dr. Bilal en çok Saratah’ta kullanılıyor Estetik Ameliyatlardan biri olan burun estetiği ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Sosyal medya paylaşımı en önemli faktör

Öpücük. Dr. Pantamia döneminde artan estetik gereksinimlere odaklanan Sarataş, “Koronavirüs salgını döneminde sosyal medya paylaşımları ve güzellik kavramı sonucunda burun estetiği uygulamalarına olan talep arttı” dedi. Yüz şekli, çene pozisyonu, dudak-burun oranı gibi kriterlere göre kişiye özel burun. Bunun için operasyon öncesi kişinin fotoğrafını çekerek neler yapılabileceğini takdir ediyoruz” dedi.

Açık ve kapalı cerrahinin avantajları var

Ameliyat süresinin hastadan hastaya değiştiğini belirtir, op. Dr. Sarataş şöyle devam etti:

“Ameliyatlar genel anestezi altında yapılır, ameliyatın süresi hastaya göre değişir, rinoplasti kapalı ve açık teknikle yapılabilir. Açık ameliyatta burun delikleri arasında, kapalı ameliyatta – burun içinden yara yapılır. “Açık ve net görüş sağlama avantajına sahiptir. Açık ve kapalı burun ameliyatı seçimine hastanın burun yapısına göre uzman doktor tarafından karar verilmelidir.”

İnceleme için en az 1 yıl beklemeli

Öpücük. Dr. Bilal Sarataş, değerlendirmesine şöyle devam etti:

“Son zamanlarda piezo-estetik, burun estetiğinde popülaritesi artan bir yöntem olarak ön plana çıktı. Aslında piezo bir teknik değil, kemik yapımında kullanılan bir araçtır. Piezo ile klasik yöntem arasındaki fark, bazen istenmeyen bir durumdur.Klasik yöntemle kırıklar oluşabilir.Ameliyat sonrası morluklar ve şişlikler oluşabilir.Kullandığımız cihaz olan piezo yöntemi titreşerek çalışır,burun kemiği ultrason ses dalgaları ile oluşturulurken yumuşak doku zarar görmez .Bağ dokusu sonrasında kas dokusu, sinir ve damarlar zarar görmez , Ağrı, morluk ve şişlik daha az görülür. İyileşme süreci de daha hızlı tamamlanır. Ameliyattan 1 hafta sonra tampon ve bandajlar çıkarılır. Hastalarımız eski haline dönebilir. ameliyattan yaklaşık 1 hafta sonra çalışır. Rinoplastiden sonra hastanın burnunun son hali genellikle 6-12 ay sonra ortaya çıkar. Cildin yapısına göre. Olası bir problem durumunda doğrulama işlemi için minimum 1 yıl beklenir. Mülk “.

Ameliyat sonrası bu duruma dikkat

Ameliyattan sonra dikkat edilmesi gereken hususlara dikkat çeken Op. Dr. Sarataş şu tavsiyelerde bulundu:

“Ameliyattan sonra saçlarınızı enseden aşağısını yıkayabilirsiniz. Saçınızı yüzünüzde ıslanmaması için yıkayabilirsiniz. Makyaj temizleme ürünleri ve ıslak mendil ile yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Burun estetiği sonrası istirahat önemlidir ve gereklidir. yeni oluşan burnu travma ve darbelerden korumak için.Bu dönemde sırt üstü ve yüksek bir yastık üzerine yatmak gerekir.Ve çok yorulmayın.En önemli konulardan biri kesinlikle ameliyattır.Sigara içilmez.Hayır. yaz ve kış arasındaki bariz mevsimsel fark.Sadece yaz aylarında burnu güneşten korumak gerekir. Durumda. İlk iki ay gözlük kullanmamalısınız. Maske kullanımı; Maske biraz daha gevşek olmalı, burun ucuna fazla dokunmamalı ve buruna baskı uygulamamalıdır. Maske burun ucunu alçaltacak kadar sert olmamalı ve mümkünse doku maskeleri tercih edilmelidir.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu