Gündem

Büyükşehir’in güz dönemi kursları başlıyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi kültür merkezlerinin düzenlediği güz dönemi kursları bu yıl da yapılacak.

entelektüel Büyükşehir Belediyesi Kültür merkezlerinin her yıl düzenlediği güz dönemi kursları bu yıl da yapılacak. Bugün birçok branşta ders kayıtları açılacak (6 Eylül Pazartesi gününde) başladı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, yeni beceriler kazanmak isteyen her yaştan Aydınlıyı tamamen ücretsiz olarak beklediklerini söyledi.

Aydın’da yaşayanların kişisel gelişimi ve sosyalleşmesi için her yıl sayısız etkinlik düzenleyen Aydın Büyükşehir Belediyesi, bu yıl sonbahar dönemi etkinliklerine başlıyor. Geçen yıl pandemi nedeniyle gerçekleşmeyen etkinliklerde katılımcılara spordan müziğe, zihin geliştirici etkinliklerden yabancı dile kadar pek çok seçenek sunuluyor. Aidan Kültür Merkezi’nin tamamında kayıt yaptırmak mümkündür. Ayrıca kursiyerlerin sağlığının korunması için yetişkin kursiyerlerin aşı kartı veya PCR testi negatif olması gerekmektedir.

Kültür merkezlerinde Resim, Halk Dansları, Pilates, Gitar, Bağlama, İngilizce, Satranç, Zumba, Akıl Oyunları, Masa Tenisi, Drama, Jimnastik, Bağlama Yetişkin ve Yetişkin Resim kursları düzenlenecektir.

İş arayan herkesi kişisel gelişimi için beklediklerini söyleyen Başkan Şerçioğlu, düzenlenen kurslarla vatandaşların yeni nitelikler kazanabileceğini ve sosyalleşebileceğini söyledi. Başkan Çerçioğlu, “Her yıl düzenlediğimiz kursları bu yıl da açıyoruz. Kurslarımızdan on binlerce Aydın yararlandı ve yeni yetenekler kazandı. Kurslarımızda bu yıl tüm Aydınlıların açılmasını bekliyoruz.”

Kaynak: Newslas Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu