Magazin

Çağlar Çorumlu’nun rol aldığı reklam tartışma yaratmıştı… Zeki Müren’in yeğeninden açıklama!

Oyuncu Çağalari Çorumlu’nun Zeki Maren’i canlandırdığı özel banka reklamı izleyicilerden iki farklı yorum aldı.

oyuncu Kağalar Çorumlu‘İyi Zeki MooreOynadığı özel banka reklamı izleyicilerden iki farklı yorum aldı. Bazıları reklamı beğendi, bazıları Zeki Müren’in oynadığı rolün Müren’in hafızasına sığmadığını söyledi. BursaZeki Miren’in Türkiye’de yaşayan kız kardeşinin oğlu Sevtuğ Olgaç, reklamcılıkla ilgili görüşlerini dile getirdi. Verilmişdedi. Reklamın hazırlanmasında Müren’in ailesine danışılması gerektiğini söyleyen Olgaç, “Kendisi hakkında her türlü yorum ve taklidi yapanlara gülümsedi.

“Duygusal olarak izledim”

Reklamı değerlendiren Olgach, “Böyle bir film yapmak ailenin desteği ve iletişimi ile yapılması gereken bir proje. HaberlerOlmasaydık destek olur, fikir alışverişinde bulunurduk. Belge sunabiliriz. Bazı eksikliklerin giderilmesine katkıda bulunduk. Tabii yapılmadığı için bir memnuniyetsizliğimiz var. Zeki Maren’in hayatında iki önemli ifade vardı. Zackie Muren şöyle derdi: “Meyve veren ağaç taşlanır”… Ölümünden 25 yıl sonra bile meyve veren bir adam ve hakkında yorumlar var. “Taklitler orijinalinde hayat buluyor” dedi. Kendisi hakkında her türlü yorumu yapan ve onları taklit eden insanlara gülümsüyordu. Hiçbirine cevap vermedi. Bu durumda bile eleştirilecek ve şiddetle karşı çıkılacak bir yön görmedim.

Reklamı dinlediğimde, reklamı oynatırken izledim, duygulandım ve eski anılarımı yeniden yaşadım. Anılar aklıma gelince daha sempatik bir gözle baktım reklama. Ayrıca reklamda oynayan Çağlar da önemli bir oyuncudur. Sanırım bunu gün içindeki izlenimlerini hazırlayarak ve izleyerek yaptı ve bu üretimi gerçekleştirdi. Tebrikler, güzel bir oyun. Bazı yerlerde zayıflık görüyorum ama hatırlamak çok güzel. Yıllar sonra bile hatırlamamız, anlamamız ve Zeki Müren’le yaratılmış olmamız bizleri gururlandırıyor. “Biz beğendik” dedi.

‘Onunla çok anım var’

Zeki Müren’in hala gündemde olduğunu söyleyen Olgach, “Zeki Müren’in ‘güneş’ olma özelliği hala onun güneşinin bize yansıdığını ve bu güneşin bize parladığını görüyoruz. Gözyaşlarıyla takip ettim. Hiçbir programını kaçırdım, hiç düşünmeden, yemeden, kıpırdamadan izledim kendisini. Gösteriden bir gün sonra “Gözlerinizi şovlarımdan almıyorsunuz” dedi. Onunla ilgili her şeyi izlemek ve görmek istedim. Onunla ilgili çok hatıralar ve belgeler var. O benim. ” Ötesinde. “Kalbim ve ruhum” dedi.

Kaynak: Özgürlük

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu