Teknoloji

Camilere seyyar aşı stantları kuruldu

Camilere mobil aşı standları kuruldu. İl Sağlık Müdürü Dr. Halil Nakari: “Amacımız Adana’nın tamamını aşılamak” Adana İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı ekipler kentin camilerine aşı stantları kurdu ve koronavirüs aşısı olmak isteyen vatandaşlarımıza aşı yaptırdı.

Camilere mobil aşı standları kuruldu

İl Sağlık Müdürü Dr. Halil Nakari:

“Senin hedefin Adanahepsini aşıla

Adana – Adana İl Sağlık Müdürlüğü Ekipler, kentte birçok camiye aşı stantları kurdu ve koronavirüse karşı aşı olmak isteyen vatandaşlara aşı yaptı.

İlk doz koronavirüs aşısının yüzde 75’i aşarak “mavi” kategoriye ulaştığı Adana’da birçok caminin avlularına seyyar aşı tezgahları kuruldu. Adana İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerince hem cuma namazına gelen vatandaşlara hem de seyyar aşı standı dışından aşı yapıldı.

Cuma namazından sonra aşılara devam edildi. Yerinde aşı araştırmasını yürüten İl Sağlık Müdürü Dr. Halil Nakar gazetecilere açıklama yaptı. Nakar, “Pandemi ile mücadelede en etkili yöntemin aşı olduğunu biliyoruz. Bunu her platformda söylüyoruz. Normalde tüm sağlık tesislerimizde aşı çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca AVM ve AVM’lerde oluşturulan işyerlerinde aşı çalışmalarımız devam ediyor. “Ekiplerle. Hedefimiz Adana’nın tamamını aşılamak. En az bir kişiye aşı yaptık.” Türkiye’de bir kişinin dolaylı olarak birçok kişiye koronavirüs bulaşmasını önleyeceğiz. Hazırlıklarımız tamamlandı. Arkadaşlarımız seçkin camilerimizde ve şehir merkezinde vatandaşlarımızı bekliyor. Aşıları vergisiz, randevusuz yapacağız” dedi.

Aşı için gelen vatandaşlar ekiplere teşekkür etti.

Camilere mobil aşı standları kuruldu
Camilere mobil aşı standları kuruldu
Camilere mobil aşı standları kuruldu
Camilere mobil aşı standları kuruldu

Kaynak: Newsshlas Haber Ajansı / Umutcan İşletici

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu