Gündem

Çin’in öncülüğünde “Shared Destiny-2021” tatbikatı düzenleniyor

Çin liderliğindeki “Paylaşılan Kader-2021” tatbikatı yapılıyor. …

– “Paylaşılan Kader-2021” Tatbikatı Çin tarafından yönetiliyor

HENAN – Çin Ordusu tarafından yönetiliyor, Moğolistan, Pakistan Ve Tayland Türkiye gibi ülkelerden askerlerin katıldığı uluslararası barışı koruma tatbikatı “Paylaşılan Kader-2021” dün Çin Halk Kurtuluş Ordusu’nun (Çin Halk Cumhuriyeti) Henan Eyaletindeki Kombine Silahlı Taktik Tatbikat Üssü’nde başladı.

Çin liderliğindeki Uluslararası Barışı Koruma Tatbikatı “Ortak Kader-2021” dün Çin’in Henan Eyaletindeki Çin Halk Kurtuluş Ordusu’nun (Halk Kurtuluş Ordusu) Silahlı Kuvvetleri üssünde başlatıldı. Moğolistan, Pakistan ve Tayland gibi ülkelerden askerler Çin ordusu tarafından Ortak Kader-2021 Tatbikatı’nda düzenlenen tatbikatlara katılırken, Çin ordusu barışı koruma operasyonları için böylesine çok uluslu bir tatbikata imza atan ilk ülke oldu.

Tatbikat senaryosunda çok uluslu barış güçlerinin ortak operasyonları yer aldı. Uluslararası, profesyonel ve gerçekçi muharebe standartlarına uygun olarak canlı muharebe sahasında yürütülen eğitim, keşif, güvenlik ve devriye, silahlı eskort, sivillerin korunması, şiddetli ve terörist saldırılara müdahale, geçici harekat üssü inşası, karaya ilk yardım konularını içeriyor. savaş alanı. Ve pandemi kontrolü. Egzersizler bekleniyor.

Ayrıca, BM Barış Gücü Girişimi’ne yanıt olarak düzenlenen tatbikatın, yedek barış gücü askerlerinin görevlerini yerine getirme kapasitelerini artırmaya yönelik pratik işbirliğini ve ortak çabaları teşvik etmek amacıyla 15 Eylül’e kadar devam etmesi planlanıyor.

Çin ise BM Güvenlik Konseyi’nin daimi üyeleri arasında yer alacak en fazla askere sahip ülke özelliğine sahip. Son 30 yılda, Çin Silahlı Kuvvetleri 25 BM barış misyonuna yaklaşık 50.000 barış gücü askeri gönderirken, 2,241 Çinli barış gücü askeri şu anda BM merkezinde ve 7 görev bölgesinde görev yapıyor.

Egzersiz yapmak
Egzersiz yapmak
Egzersiz yapmak
Egzersiz yapmak

Kaynak: Newslas Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu