Teknoloji

Damacanalardaki büyük tehlike! İçine önceden mazot konulduğu söylentisini duyanlar daha dikkatli inceliyor

İnsanın ömrünü uzatmak için ihtiyaç duyduğu maddelerden biri de gerçekten sudur. İnsanların bulunduğu her yerde ihtiyaç duyulan su, yıllar içinde geniş bir ticari alan bulmuştur. Ancak saflığı temsil eden su, ticari hayatta benzer bir reaksiyon bulmaz. Fırsatçılar, daha yüksek kâr elde etmek için insan sağlığını tehlikeye atmaktan çekinmezler.

Karakuş Özel Milislerinden Senim Tanai HaberlerRapora göre çeşitli sosyal platformlarda damacana suyu kullanılırken hijyen kurallarına uyulmadığına dair iddialar yer aldı. Fabrikaya gönderilen boş karbonların temizlenmesi için yapılan iddiaya göre fabrikada hangi karbonların iyice yıkanacağına, hangilerinin hızlı yıkama yöntemiyle temizleneceğine sadece bir personel karar veriyor. Bu suçlamayı yapan bir sosyal medya kullanıcısına göre, mazotu karbonhidrata koyup gazoz ve limonatayı tehlikeye atanları taşıyanlar, hatta Nagale şişesinde kullananlar var.

Konuyla ilgili uzman Hüseyin Karamemetoğlu, iddialara ilişkin açıklamalarda bulundu. Karamehmetoğlu’na göre bu iddialar gerçeği yansıtmamaktadır, “Bu açıklama hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. Dolum için gelen tüm karbonhidratlar özel eğitimli personel tarafından kontrol edilmektedir. Kırık, kırık vb. Bu kontrolün amacı, şişelerin yıkama ve dolum için uygun koşulları sağlayıp sağlamadığını belirlemek ve uygun olmayan şişeleri sıyırarak geri dönüşüme göndermektir.Kirli değildir,yıkama ve dezenfeksiyona tabidir. süreçler.” dedi.

Karbonhidratların temizlenme süreci hakkında da bilgi veren Karamehmetoğlu, şunları kaydetti:

Karbonhidratlar paketler doldurulmadan önce dış yıkama ünitesine aktarıldıktan sonra, 4 ayrı aşamada 26 farklı yıkama istasyonunda yıkama ve dezenfeksiyon gerçekleştirilir. Bu kapalı yıkama bölmelerinde tüm şişeler uygun yüksek yıkama basıncında yıkama suyu ve dezenfektan sıcak su ile yıkanmakta ve birden fazla yıkama adımından geçmektedir. Ayrıca durulama işleminin güvenilirliğini sağlamak için temizlik ve dezenfektan solüsyon kalıntıları sürekli olarak yapılmaktadır. Yani üretilen karbüratör paketleri tamamen deterjan ve dezenfektan içermez.

Şişe yıkamada ve yıkama işlemi sırasında dezenfeksiyonda kullanılan tüm kimyasallar Biyosidal Ürünler Yönetmeliği kapsamındadır. sağlık Bakanlığı Halk sağlığı müdürlüklerinin kullanımına izin verilen ürünlerdir. Bu nedenle karbonhidratlar son derece sağlıklı ve güvenilir bir yıkama ve dezenfeksiyon işlemi ile doldurulur.

Şişeleme öncesi tüm aşamalarda gıda güvenliği ve hijyen için gerekli koşulları sağlayan damacana suyu Sağlık Bakanlığı tarafından lisanslı üretim tesislerinde üretilmektedir.

Karbonhidratlar için büyük tehlike!  Mazotun daha önce ekildiği söylentisini duyan herkes daha dikkatli bir şekilde incelesin.

Haberler.com – Ekonomi Haberleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu