Teknoloji

Denizli’de vatandaşlara aşı olma çağrısı

Denizli’de Sağlık Bakanlığı’nın 100 bin kişi başına açıkladığı yeni koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı önceki haftalara göre artarken, vatandaşlara bir an önce aşı olmaları çağrısı yapıldı.

Denizli’de Sağlık Bakanlığı’nın 100 bin kişi başına açıkladığı yeni koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı önceki haftalara göre artarken, vatandaşlara bir an önce aşı olmaları çağrısı yapıldı.

sağlık Bakanı Fahrettin Koca 100.000 kişiye 115.33 vakanın bildirildiği Denizli’de 14-20 Ağustos haftası rakamlarına göre açıklandı. AK Parti Milletvekili Şahin Tin sosyal medyada yaptığı paylaşımda vakalardaki artış nedeniyle aşılara ve önlemlere uyulması konusunda uyarıda bulundu.

Milletvekili Genç, “Salgın içimizde var olmaya devam ediyor ve bize de bulaşıyor. Denizli’de vaka sayısı az da olsa artıyor. Tedbirleri biraz ihmal ettiğimizi düşünüyorum. Daha az çaba. Ölüm. HaberlerBize acı vermeyin, ortağımız olalım. Tedbirlere uyun. Sağlıklı ve mutlu günler geçirin. “

İl Sağlık Müdürü Dr. Berna Öztürk de Tiny’nin çağrısına destek verdiğini paylaşarak, aşı çalışmaları devam ederken önlem alarak gevşeme nedeniyle hasta sayısının arttığını kaydetti.

Öztürk, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Yatan hasta sayısındaki artış biz sağlık çalışanlarını çileden çıkarırken, Covid-19 ilimizin yoğun bakım üniteleri hızla doluyor. Bugüne kadar Covid-19 için 15 ek yoğun bakım yatağı hazırladık. Özellikle hasta olmayan hastalarımız için Hastalarda hastalık ağırdır.Sağlık Personelimizin mesajını Denizlili hemşehrilerimize paylaşmak istiyorum.Aşısı olmayan tüm vatandaşlarımızı acilen aşı olmaya davet ediyoruz.Hayatımızın bir parçası diyene kadar Covid-19 bitti lütfen pes etmeyin. Kayıp hastalarımız ve yoğun bakımdaki hastalarımız acı içinde yüzümüzü güldürmeyin, sağlıklı Denizli sizin desteğiniz”

Kaynak: Anadolu Ajansı / Mustafa Değirmencioğlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu