Teknoloji

Düşük riskli iller arasına giren Karabük’te hedef daha hızlı aşılama

Hedefi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) için risk haritasında ilk doz aşı oranının yüzde 75’i geçtiği düşük riskli iller arasında yer alan Karabağ’da aşı oranını artırmak.

İlk doz aşı oranının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) için risk haritasından yüzde 75 daha yüksek olduğu düşük riskli iller arasında yer alıyor. KarabağAmacı aşı oranını artırmaktır.

İl Sağlık Müdürü Ahmet SarıBir AA muhabirine, Karabağ’ın ilk doz aşılamada yüzde 75’e ulaştığını ve böylece düşük riskli iller arasında yer aldığını hatırlattı.

Destekleri için tüm vatandaşlara teşekkür eden Sarah, salgının patlak vermesinden bu yana özveriyle çalışan tüm sağlık personeline teşekkür etti.

Sarim, aşıların yüzde 75’inin kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Ancak birinci doz aşıya ek olarak ikinci doz aşıda da hızlı hareket etmek istiyoruz, ikinci doz aşısını tamamlamış ve üçüncü doza hak kazanan vatandaşlarımızın bir an önce olmasını istiyoruz. . Şu anda yüzde 75’i mutlu. “Bu rakam gerçekten yeterli olmasa da. Daha da hızlanmamız gerekiyor. Özellikle ikinci doz aşılama ile il olarak yüzde 60 seviyesindeyiz. Bu rakamı da artırmamız gerekiyor.”

Sarah, kentte 20 binden fazla kişinin ikinci aşı dozunu beklediği gerçeği üzerine, aşının ikinci dozunun zamanının gelmesine rağmen yaklaşık 8 bin kişinin henüz aşılanmadığını söyledi.

Sarim, aşı yaptırmayanların bir an önce aşı olmalarını tavsiye ederek şunları söyledi:

“Vatandaşlarımıza aşının ikinci dozunu aşısız yaptırmalarını, daha önce iki doz Synovac aşısı olan ve üçüncü doz aşı olan vatandaşlarımızın da bir an önce aşı olmalarını istiyorum. . Okullar önümüzdeki günlerde açılacak. Üniversitemize il ve yurt dışından çok sayıda öğrenci katılacak. Bu ciddi bir sosyal hareketliliğe yol açacaktır. Bu nedenle bu sosyal hareketlilik ivme kazanmadan başta aşı yaptırmamış veya aşı takvimini tamamlamamış tüm vatandaşlarımıza acele edip aşılarını bir an önce tamamlamalarını tavsiye ediyorum. ”

Sarah, salgının patlak vermesinden bu yana yaşadıkları tecrübelerde, artan sosyal hareketlilik vakalarının arttığını vurgulayarak, “Şu anda vakalarımız yüksek. Daha da artarsa ​​ciddi sağlık sorunları yaratabiliriz. Tüm vatandaşlarımızı harekete davet ediyorum. Benzer bir sorun yaşamamak için aşı olun” dedi.

Düşük riskli iller arasında yer alan Karabağ'da hedef daha hızlı aşılama
Düşük riskli iller arasında yer alan Karabağ'da hedef daha hızlı aşılama
Düşük riskli iller arasında yer alan Karabağ'da hedef daha hızlı aşılama
Düşük riskli iller arasında yer alan Karabağ'da hedef daha hızlı aşılama

Kaynak: Anadolu Ajansı / Orhan Kuzu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu