Teknoloji

Düzce aşılamada mavi şehirler arasına girdi

Düşes, 16 yaşındaki gencin sağlık durumu üzerine “Tüm arkadaşlarımı aşıya davet ediyorum” aşısı için mavi şehirlerden biri olan Dr. Yasin Yılmaz.

Aşılar mavi şehirler arasında

16 yaşında “Bütün arkadaşlarımı aşıya davet ediyorum”

Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz.

“Düşes halkının çabalarıyla yüzde 75’i aştık”

DÜZCE – oronavirüs Salgında en etkili silah olarak kabul edilen Düzce, yüzde 75 büyüyerek mavi şehirlerden biri oldu. Düzce’de gençlerin aşılanmasıyla okulların açılmasına birkaç gün kala Düzce maviye döndü ve aşı olan 16 yaşındaki Muhammed maviye döndü. Emre Bayraktar“Bütün arkadaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum” diye bağırdı.

Okulların açılmasına sadece birkaç gün kala Düzce’de öğrencilerin aşıları devam ediyor. Gençlik aşıları ile Düzce’de aşılanma oranı yüzde 75’i aşarak mavi illerden biri haline geldi. Karadeniz’in tüm kıyıları maviye dönse de Düzce’de aşılar devam ediyor. Pazartesi günü yüz yüze eğitime başlayan 16 yaşındaki Muhammed Emre Bayraktar ile özellikle gençlerin aşıları devam ediyor, okula gitmekten mutlu olduğunu söyleyerek, “Okulumuzu özledik. Savaşacağız. Bu salgın hep birlikte. Tüm arkadaşlarımı aşı olmaya davet ediyorum.”

“Çok çalışıyoruz”

Düşes İl Sağlık Müdürü Dr. Yassin Yılmaz, “Yüzde 75’ten fazla ile mavi şehir olduk. Burada çok çalışıyoruz. Köyden köye gittik. Fabrikalara gittik. Gezici aşı ekiplerimiz çok çalıştı. Tüm sağlık çalışanlarına teşekkür etmek istiyorum. STK’larımız.” Üyelerimiz, liderlerimiz ve emek veren her kesimle birlikte hedefe ulaştık. Bundan sonraki başarılarımızda da sosyal mesafe maskelerimizi ve kurallarımızı devam ettirmek istiyoruz” dedi.

“Okullarımızı takip ediyoruz”

Okulların açılmasına sayılı günler kaldığını ve sürekli kontrol ettiklerini söyledi.Durumumuzu kontrol edin.Öğretmenlerimizi aşılı tutuyoruz.Aşılanmayan öğretmenlerimizden haftada çift PCR testi yaptırıyoruz.Bu arkadaşlar muayene olacak. 15 yaş üstü öğrencilerimizi aşılamaya devam ediyoruz. Burada esas olan uzaktan maskeleme ve gizleme kurallarına uymaktır “Var olduğu sürece aşı olduğumuzda bu süreci birlikte aşacağımıza inanıyorum. herhangi bir ek sonuç olmadan” dedi.

Aşı mavi şehirler arasında
Aşı mavi şehirler arasında
Aşı mavi şehirler arasında
Aşı mavi şehirler arasında

Kaynak: Newslas Haber Ajansı / Enes Bektaş

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu