Teknoloji

“Embriyoyu dondurmak tüp bebek tedavisinde avantaj sağlıyor”

Jinekoloji ve Tüp Bebek Doçenti Yusuf Aitach Tohma, tüp bebek tedavi sürecinde embriyo dondurma yönteminin tercih edildiğini kaydetti.

Jinekoloji ve tüberküloz Çocuk Uzman Doç. Yusuf Aitach Tohma, tüp bebek tedavi sürecinde embriyo dondurma yönteminin tercih edildiğini kaydetti.

Tüp bebek tedavisi kapsamında dünya genelinde 30 yılı aşkın süredir embriyoların dondurularak saklanması ve bebeğin ortaya çıkma amacıyla dondurulması isteğe bağlı olarak tercih edilmektedir. Türkiye’de de son yıllarda kullanılmaya başlanan bu yöntem sayesinde pek çok sağlıklı bebek dünyaya geliyor, Bahçeçi Ankara Tüp Bebek Merkezi doktoru, kadın doğum uzmanı ve tüp bebek uzmanı Doç. Yusuf Aitach Toh, “Tüp Bebek tedavi sürecinde birçok avantaj sağlayan embriyo dondurma yöntemi, çift Aktar Daha fazla kullanıma uygun sağlıklı embriyolar gelecekteki değerlendirmeler için saklansa da, donmuş bir embriyonun nakledilmesi, yeni bir embriyonun nakledilmesiyle karşılaştırılabilir. Gebelik “Oranlar benzer hatta daha yüksek” dedi.

“Eksi 196 derecede donmuş”

Tüp bebek yöntemiyle dondurma işlemi ile oluşturulan embriyoların daha sonra kullanılmak üzere embriyo dondurma işlemine tabi tutulduğunu iddia eden Doç. Dr. Yusuf Aitach Toh, “Tıbbi teknolojinin gelişmesiyle birlikte üreme sağlığında yer alan yeni yöntemler de birçok çiftin hayallerini gerçekleştirmesine olanak sağlıyor” diyor.

Doç. Dr. Yusuf Aitach Tohm, “Tüp bebek tedavisi sırasında kullanılan ilaçlar ve bunun sonucunda vücudun tepki vermesi sonucu artan hormonların rahim iç zarında bir miktar etkileri olabileceği bilimsel araştırmalarla ortaya konmuştur. embriyolar dondurulur, yüksek hormon seviyeleri ortadan kalkar. Rahim doğal yapısına döndüğünde embriyolar erir ve hareket eder. 196 derecede tutulur” dedi.

“Üst düzey embriyo dondurma ekipmanı”

Embriyo dondurmanın geçmiş yıllarda sadece belirli hasta gruplarına önerilen bir yöntem olduğunu hatırlatan Tohm, “Embriyo dondurma özellikle tedavi sırasında rahim zarı yeterli kalınlığa ulaşmayan hastalarda veya büyüme olması durumunda tercih ediliyordu. progesteron çağırın.”

Embriyo dondurma tekniklerinin üst düzeyde olması Doç. Tohma, “Bugün elimizdeki veriler, yeni bir embriyoya transfer etmektense bir embriyoyu dondurmayı tercih ettiğimizde, kontrolümüz dışındaki hormonal değişikliklerden ve bunun rahmin iç tabakasına olan olumsuz etkilerinden korunduğumuzu gösteriyor. .Ardından hormon seviyelerini kontrol altına alıyoruz.” Rahim iyileşme sürecinden sonra rahmi koruyarak ve hareket ettirerek başarı şansını doğrudan artırıyoruz. Günümüzde embriyo dondurma tekniğinin geldiği nokta çok yüksek bir seviyededir. Dondurulmuş embriyolar eridiğinde, büyük ölçüde canlanırlar ve onlarla hamilelik ve sağlıklı bir doğumun iyi haberini paylaşırız” dedi.

Embriyo dondurma yöntemi için hangi çift önerilir?

Tüp bebek tedavisinde kullanılan embriyo dondurma yönteminin fiziksel, ekonomik ve zaman açısından çiftlere büyük faydası olduğunu söyleyen Doç. Dr. Yusuf Aitach Tohma; Embriyo dondurma için en uygun çiftler şu şekilde sıralanmıştır:

“Polikistik over tanısı konulan ve tedavi sırasında hormon düzeyleri çok yüksek olan hastalarda. Beklentideki yumurta rezervi düşükse. Embriyoların genetik taramaya ihtiyaç duyduğu durumlarda (genetik hastalık yaşı veya olası bir genetik hastalık varsa) Taşıyıcıdırlar) Çocuk sahibi olmayı düşünmezler, ancak transferden sonra kullanılmayan sağlıklı embriyolar varsa gelecekte ebeveyn olma şanslarını sürdürmek isterler Ailede erken menopoz öyküsü vardır. Anne adayları için.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu