Magazin

Emre Aşık ve Yağmur Aşık boşandı! Çocuklarının velayeti babaya verildi

Emre Aşık ve avukatları, İstanbul 10. Aile Mahkemesi’nde görülen gizli duruşmaya katıldı.

İstanbul’da 10. Aile Mahkemesi gizli yapıldı. Emre Aşık Avukatları katıldı. yağmurun aşkı Duruşmaya gelmedi.

“İtibarı uçup gitti”

Emre Aşık’ın avukatı davanın kabul edilmesini istedi ve “Müvekkilim Türkiye’de sporcu olarak tanınan dürüst, temiz bir insan. Evlilik devam ettiği sürece müvekkilimizin malı deyim yerindeyse yok olmuştur. Müvekkilimin itibarı da zedelenmiştir. buharlaştı.” Yaimur Aşık’ın avukatı, “Karşı taraf nafaka ödememek için çocukların velayetini almaya çalışıyor. Çocukların yeri annelerde. Çocukların ortak velayetinin anneye devredilmesini talep ediyoruz.” dedi. Müvekkilinin hamile olduğu iddialarını bu duruşmada öğrendiğini ve hamile olup olmadığını bilmediğini söyledi.

Mahkeme partileri boş

Mahkeme, Emre Aşık ile Yahmur Aşık’ın boşandığına ve üç çocuğunun velayetinin baba Emre Aşık’a verilmesine karar verdi. Mahkeme ayrıca Yahmur Aşık’ın her ay cumartesi günleri çocuklarıyla görüşmesine karar verdi. Mahkeme, Yahmur Aşık’ın nihai kararı etkileyecek yasal faize ek olarak Emre Aşık’a 35.000 GEL manevi tazminat borcu olduğuna hükmetti. Mahkeme ayrıca, kararın 30 Kasım 2020 itibarıyla kesinleşmesi nedeniyle Emre Aşık’ın Yahmur Aşık’a aylık 5.000 GEL nafaka ödemesine hükmetti. Tarafların karara iki hafta içinde itiraz etme hakları vardır.

“Üç çocuğumla birlikte yeni bir hayata başlayacağım”

Oturum sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Emre Aşık, “Benim için çok zor bir süreçti. Bu süreçte emeği geçen Funda Alp Sadıkahmet, Levent hocam ve Emre Shen’e teşekkür etmek istiyorum. Onlara çok teşekkür ediyorum. .Aile gibiyiz, avukatın önemi.Sonuçta daha iyi anladım.Bence iyi bitti.Şimdi bana üç çocuğumla yeni bir hayata başlama şansı verilirse.Öyle diyorsan Geleceğe umutla bakıyorum.Gelecek için çok mutluyum.Bir futbol molası verdim eğer bu “Çocuklarımla daha fazla vakit geçirebilmek için bu olaylardan dolayı bana bir futbol molası verme fırsatı verildi. Devam edeceğim. Kariyerim kaldığım yerden. Şanslıysam” dedi. Avukat Funda Sadakakhmet, “Emre Bey’in dediği gibi önce boşanma davası açtık, sonra karşı taraf dava açtı. Davamız kabul edildi. Mahkeme, karşı davanın reddine karar verdi. Çocukların velayeti Emre Bey’e devredildi.” Gelmeleri yasaktı. Emre Bey çocukları ve mesleği ile güzel bir hayat yaşayacaktır. Çok zor bir süreçti. Yaklaşık 2,5 yıldır hepimiz çok yorulduk. Karara sevinçle gülümseyen Emre Aşık, “İyi çıktı, adalet yerini buldu” dedi ve ardından etrafındakilere sarılarak duruşma salonundan ayrıldı.

Erkek arkadaşına hamile!

Üç çocuğunun velayetini kendilerine uygulanan şiddet nedeniyle Emre Aşık’a kaptıran Jaimur Sarnic’in yeni sevgilisine hamile olduğu ortaya çıktı.

Sağlık kontrolü için hastaneye giden Jaimur Sarnıcı kameralara yansıdı. Karnı daha belirgin olan Jaimur Sarnich’in bir erkek çocuk beklediği ortaya çıktı.

Fotoğraflara gelince, Jaimur Sarnich’in açıklamayı nasıl yapacağı merak konusu oldu.

Olayın tarihi

Eski futbolcu Emre Aşık’ın 8 yaşındaki eşi Yahmur Aşık, boşanma davası açarak mahkemede boşanma davası açmayı reddettiğini söyledi. 3 çocuk annesi Yahmur Aşık, boşandıkları eşinin ailesi ve üçüncü bir kişinin boşanmalarına neden olduğunu iddia etti.

Emre Aşık ve Yahmur Aşık boşandı!  Babaların çocuklarının velayeti
Emre Aşık ve Yahmur Aşık boşandı!  Babaların çocuklarının velayeti
Emre Aşık ve Yahmur Aşık boşandı!  Babaların çocuklarının velayeti
Emre Aşık ve Yahmur Aşık boşandı!  Babaların çocuklarının velayeti

Kaynak: Özgürlük

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu