Teknoloji

Endonezya, vaka sayıları düşen bölgelerde Kovid-19 kısıtlamalarını hafifletiyor

Endonezya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınlarının sayısının azaldığı bölgelerde kısıtlamaların hafifletildiği bildirildi.

Endonezya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınlarının sayısının azaldığı bölgelerde kısıtlamaların hafifletildiği bildirildi.

Boğaz Zamanları HaberlerRapora göre Endonezya’da yayılan Kovid-19 vaka sayısındaki azalma nedeniyle, Solo’daki Orta Java ve Malang’daki Doğu Java kentleri de dahil olmak üzere ülkenin birçok yerinde kısıtlamalar yarından itibaren hafifletilecek. Ne

Yetkililer geçen hafta CakartaBatı Java Bandung Bölge ve Doğu Java Surabaya Bölgede ve diğer bazı bölgelerde kısıtlamalar gevşetildi.

İbadet yerleri yüzde 25, yani 30 kişiye kadar yeniden açıldı. Benzer şekilde, restoranların yüzde 25 oranında çalışmasına izin verildi. Alışveriş merkezleri de toplam kapasitelerinin yarısı kadar kısıtlandı.

Başkan Joko Widodo Pazartesi günü yaptığı açıklamada, pozitif vaka oranının düştüğünü ve ülkedeki hastanelerdeki ortalama yatak istirahati oranının yüzde 27’ye düştüğünü söyledi.

Ülke genelinde enfeksiyon sayısının, Covid-19 vakalarının zirveye ulaştığı 15 Temmuz’dan bu yana yüzde 90,4 düştüğü bildirildi.

Azaltma önlemlerinin bir parçası olarak, tüm endüstriyel tesisler ve fabrikalar, çalışanlarının iki vardiyaya ayrılması dışında riskleri azaltmak ve Covid-19’un yayılmasını önlemek için tasarlanmış PeduliLindungi’yi kullanmalarını şart koşuyor. Diğer gereksinimlerin karşılanması.

Güneydoğu Asya’da Kovid-19 salgınından en çok etkilenen Endonezya’da bugün 5.436 yeni vaka bildirildi ve toplam sayı 4.08 milyona ulaştı. Ülke genelinde son 24 saatte ölü sayısı 568’e, toplam ölü sayısı 132.491’e yükseldi.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Mehmet Alaça

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu