Gündem

Esenyurt’ta afetlere karşı hazırlıklar devam ediyor

Esenyurt (Bülten) – Ekipler, Emniyet Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen yangın tatbikatı ile antrenmanlarını tamamladı.

Esenyurt BelediyesiAfet hazırlıkları devam ediyor. Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un talimatıyla “Mahalle Afet Gönüllüleri” projesi başlatıldı. Kıdemli Sivil Savunma Müdürlüğü bünyesinde Esenyurt’ta meydana gelebilecek tüm doğal afetlere karşı hazırlıklarına devam ediyor, Ateş Kurtarma görevlileri olası yangınlara karşı eğitildi. Ekipler, itfaiye eğitmenleri tarafından yürütülen üç günlük teorik ve uygulamalı eğitimi tamamladı.

Ateşe daha akıllıca ve profesyonelce yaklaşılacak

Sivil Savunma Şefi Özgür Subaşı, eğitimin birinci ve ikinci gününün teorik, üçüncü gününün ise uygulamalı geçtiğini belirterek, Sivil Savunma Şefi Özgür Subaşı, eğitimin ardından itfaiyecilerin yangına daha bilinçli ve profesyonel bir şekilde yaklaşacağını söyledi. Subaşı’ya göre, “Bu eğitimlerde; olası yangın müdahalesinin doğru şekli nedir, yangına karşı ne gibi önlemler alınır, yangın durumunda nasıl müdahale edilir… Bu konularda eğitim verildi. Üçüncü gün. , uygulamalı eğitim” Doğru duruşun ne olduğu anlatılıyor. Pratik eğitimi tamamladıktan sonra bitti. Eğitim alacak personelimizin yangınlara daha bilinçli ve profesyonel yaklaşacağına inanıyorum” dedi.

Kullanılan yangın söndürme taktikleri ile eğitimler tamamlanır.

İBB İstanbul İtfaiye Eğitim Merkezi’nde görev yapan Serkan Duman, amacın vatandaşları iddia edilen bir yangınla karşılaştıklarında ilk müdahale edebilecekleri seviyeye getirmek olduğunu söyledi. Duman, “Esenyurt Belediyesi çalışanları ile üç günlük bir eğitim aldık. İlk gün yangın bilgilendirmesi ile başladık, ardından yangın yerinde bulunabilecek tehlikeler hakkında LPG ve doğalgaz bilgilerini işledik. ” üçüncü gün ise hocalarımızla birlikte eğitimi tamamladık ve elimizden geldiğince bilgi verdik inşallah böyle bir olayla karşılaşmazlar ama olursa nasıl hareket etmeleri gerektiğini de bildirdik “

Bülten – Haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu