Teknoloji

Eskişehir’de yeni damacana vakası… Damacananın içindeki hortum görenleri şoke etti

Eskişehir’de damacana’nın yeni vakası… Damacana hortumu Eskişehir’de kasırgayı görenleri şok etti Damacana görenleri şaşırttı. Avukat Pınar Turhanoğlu Gücliener: “Bu ilk defa olmuyor”

Eskişehir’de yeni damacana vakası… Carbor’da hortum görenleri şok etti

Eskişehir’de Carbo’da bulunan hortum görenleri şaşırttı.

Avukat Pınar Turhanoğlu Gücliener:

“Bu ilk değil”

“Carboy hakkında hiçbir yetkili bir şey söylemedi”

ESKİŞEHİR – Eskişehir’de açıkta bulunan karboda vatandaşlar hortum görünce şaşırırken, avukat Pınar Turhanoğlu Güçlüner, sağlığa tehdit oluşturduğu gerekçesiyle davayı mahkemeye taşıyacaklarını söyledi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Karbüratör dolu “kalabak” suyunu karbonhidratla alan bir vatandaş, içindeki hortumu gördü. Sağlık açısından tehlikeli olan Carbo için yetkililere başvurmaya çalışan bir vatandaş sesini duyamadı. Açılmamış karboda hortumu gören diğer vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi. Halk sağlığını tehdit ettiği gerekçesiyle yetkili bulamayan vatandaş, avukatı aracılığıyla davayı mahkemeye götürmeye hazırlanıyor.

Avukat Pınar Turhanoğlu Gicliener, olayla ilgili olarak Carbo’yu olayla ilgili umursayan resmi bir kişinin bulunmadığını söyledi. Ürünün sağlıklı olduğunu gördüğünü söyleyen Gochliner, “Bu ilk kez olmuyor. Yakın zamanda karbonhidratlardan benzer bir yabancı ürün piyasaya çıktı. Yıllar, 10’a kadar kullanıldı. Bütün bunlar çakıştığında anlıyoruz ki, halk sağlığıyla oynama alışkanlığı var. Yaptırım olmadığını düşünüyorlar, sonuç yok ama devam ediyor. Ancak savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. İnanıyoruz ki “İçinde çok büyük bir boru var” Orada olmayabilir. Suya ne olduğunu ve kalitenin nasıl kontrol edildiğini bilmiyoruz” dedi.

“Vatandaşlar hükümete ulaşamadı”

Vatandaşların önce iktidara ulaşmaya çalıştığını anlatan Gochliener, şunları söyledi:

“Artık vatandaşlar son çare olarak bize geliyorlar. Bundan önce Eskişehir ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yetkililerine mutlaka ulaşmaya çalıştıklarını söylediler ve konuyla ilgilenen olmadı. Vatandaşa herhangi bir açıklama yapılmadı ve herhangi bir sorumluluk almadı. Hayat kurtarmak için son çare olarak bize geldi. Bunun özellikle bir pandemi sırasında olması talihsiz bir durumdur. Bu dönemde bizler ve kurumlar sağlığımıza, temizliğimize ve hijyenimize daha fazla özen gösteriyoruz. Bu dönem birbiri ardına gerçekleşti. İçindeki plastik malzeme kirli ve plastik içine nasıl girdi? Belli değil. Suda sağlığa zararlı kir ve plastik bulunması. Bu iblislerin nasıl temizlendiği ve temizlik sonrası kalite kontrolü yapılıp yapılmadığı belli değil. Doldurup ağzını kapattılar. Bu kirleticiyi içeren bir madde ile bir vatandaşın evine verilir. Aslında bu çok büyük bir duyarsızlıktır.

Eskişehir'de yeni damacana vakası... Kasırga Karbon'u görenleri şok etti
Eskişehir'de yeni damacana vakası... Kasırga Karbon'u görenleri şok etti
Eskişehir'de yeni damacana vakası... Carbor'da hortum görenleri şok etti
Eskişehir'de yeni damacana vakası... Carbor'da hortum görenleri şok etti

Kaynak: Newslas Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu