Sağlık

Eşrefpaşa Hastanesinde görüntülü hekim dönemi

Eşrefpaşa Hastanesi’nde Video Doktor Dönemi Devlet hastanelerinde ilk kez Eşrefpaşa İzmir Büyükşehir Belediye Hastanesi’ne yeni dijital yenilikler eklendi.

Eşrefpaşa Hastanesi’nde doktorluk dönemi videosu

Devlet hastanelerinde ilk kez

İZMİR – İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi yeni dijital yenilikler ekledi. İzmir Metro Belediyesi, “BBBEşrefpaşa” uygulaması ile vatandaşlara randevu, tahlil sonuçları, reçete, ilaç gibi bilgilere tek tuşla erişim sağlıyor. Uygulamanın kamu hastanelerinde bir ilk olması ile hastalar, görüntülü randevu sistemi ile alanında uzman doktorlarla görüşebilecek. Başvuru yarından itibaren (1 Eylül) geçerli olacak.

Özrempaşa zmir Büyükşehir Belediye Hastanesi kalite standardını her geçen gün yükseltiyor. İzmirliler, Şrefpaşa Hastanesi’nin mobil uygulaması “BBBEşrefpaşa” ile ulaşımdan analiz sonuçlarına, randevulardan görüntülü görüşmelere kadar her türlü bilgiye kolayca ulaşabiliyor. Yarından (1 Eylül) itibaren hizmete girecek olan uygulama ile hastalar, görüntülü randevu sistemi üzerinden alanında uzman doktorlarla görüşebilecek.

Hastalar için büyük rahatlık

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi Başhekim Yardımcısı, Başhekim Yardımcısı. Dafar Karadoğan, “Vatandaşlarımızın Eşrefpaşa Hastanesi uygulamalarını daha hızlı kullanabilmesi için mobil uygulamayı aktif hale getirdik. Artık vatandaşlar akıllı asistan sayesinde bilinçli olarak uygun birime yönlendirilecek. Görüntülü randevu sistemi ile. Devlet hastaneleri arasında. “Hastalarımız doktorlardan ücretsiz konsültasyon alabilecekler” dedi.

Tek tıklamayla

BBB Eşrefpaşa Hastanesi mobil uygulaması ile hastalar, şikayetlerine göre “akıllı asistan” atamak için hizmete kolayca erişebiliyor, laboratuvar, patoloji ve analiz sonuçlarını görüntüleyebiliyor. “BBBEşrefpaşa” uygulaması İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesi “esrefpaşahastanesi.izmir.bel.tr” veya mobil cihaz marketlerinden indirilebilir. Program, Android, IOS ve Windows Mobile işletim sistemlerini kullanan akıllı telefonlar ve tabletlerde çalışır.

Eşrefpaşa Hastanesi bir kez daha yeni araziye girdi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, ilk kamu hastaneleri arasında “görüntülü görüşme” seçeneğine ulaşıldı. Asırlık hastane uzmanlarına yapılabilecek görüntülü görüşmeler, koronavirüs salgını nedeniyle hastanelerde yaşanan tıkanıklığın önüne geçilmesine yardımcı olacak ve doktor görmekte zorlanan hastalar canlı olarak uzmanlara soru sorabilecek. Zoom programı üzerinden görüntülü görüşmeler planlanırken, link hastaya kısa mesaj olarak gönderilir. Yakınlaştırma bağlantısına Hedefim bölümünden de erişilebilir. Görüşmelerde uzmanlar hastaların sorularını yanıtlar, ilgilendikleri konu hakkında bilgi verir ve gerekirse hastayı hastaneye götürürler. Bu görüşmeler teşhis koymaz ve hastalara reçete yazmaz. Görüşmeler kayıt altına alınmaktadır.

Uygulamanın diğer önemli özellikleri şunlardır:

Nöbetçi eczane ve en yakın eczaneye yönlendirme, Eşreppaşa Hastanesi’nde analiz, patoloji ve görüntüleme sonuçları, şikayete göre ilgili şube randevu asistanının atanması, görüntülü randevu, başvuru geçmişinin görüntülenmesi, hastane bilgileri, kişisel takip (boy-kilo) izleme, nabız) ​​vb.), hastaya yazılan reçete ve ilaç bilgileri.

Eşrefpaşa Hastanesi'nde doktorluk dönemi videosu
Eşrefpaşa Hastanesi'nde doktorluk dönemi videosu
Eşrefpaşa Hastanesi'nde doktorluk dönemi videosu
Eşrefpaşa Hastanesi'nde doktorluk dönemi videosu

Kaynak: Newslas Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu