Ekonomi

Ev kirası anketinin sonuçları yayınlandı! Parti seçmenlerinin yüzde 79’u ‘ev kiraları çok yüksek’ diyor

Aksoy Araştırma, son günlerin en çok tartışılan konularından biri olan ev kirası konusunda harika bir araştırma yaptı. Ankete göre tüm partilerden seçmenler kiraların çok yüksek olduğunu savundu ve bu sonuç tüm Türkiye’ye de yansıdı.

Ankete göre, hemen hemen tüm Türk toplulukları ev kiralamaktan şikayetçi. “Sizce Türkiye’de ev kiraları ne durumda?” Ankete katılanların yüzde 79,1’i soruya “çok yüksek” yanıtını verse de; Yüzde 17,4’ü “yüksek” yanıtını verdi.

Türkiye genelinde yapılan bir araştırmaya göre, %96,5’i Türkiye’deki daire kiralarının “çok yüksek” veya “yüksek” olduğu görüşünü paylaşıyor.

Ev kiralama ücretlerinin “olması gerektiği gibi” olduğu görüşünü paylaşanlar arasında sadece yüzde 3,1 kalırken; Kira oranlarının “düşük” veya “çok düşük” olduğu görüşünü paylaşanların yüzde 0,4’ü açıklandı.

Halk İttifakı’nın iki bileşeni olan seçmen bazında yapılan anket sonuçlarına göre, ve parti Ve mp Ben de seçmenler arasında ev kiralarının “çok yüksek” veya “çok yüksek” olduğunu düşünüyorum.

AK Parti seçmenlerinin %93,8’i kira bedelinin “çok yüksek” veya “yüksek” olduğunu söylerken; Yüzde 5,6’sı kiralama ücretinin “olması gerektiği gibi” olduğunu söyledi.

Kira oranlarının “düşük” veya “çok düşük” olduğunu söylemesine rağmen, AK Parti’nin seçmen katılımı sadece yüzde 0,5’te kaldı. MHP seçmeninin yüzde 97’si kira bedelinin “çok yüksek” veya “çok yüksek” olduğunu söylüyor. Kiranın “olması gerektiği gibi” olduğu görüşünü paylaşan MHP seçmeninin oranı ise sadece yüzde 3’tür.

Araştırma sonuçlarına göre, ჩპ Seçmenlerin yüzde 98’i ev kiralarının “çok yüksek” veya “yüksek” olduğu görüşünde; Kira bedelinin “olması gerektiği gibi” olduğu görüşünü paylaşanlar arasında yüzde 1,4 oldu.

İYİ parti seçmenlerinin yüzde 97’si ev kiralarının “çok yüksek” veya “yüksek” olduğu görüşüne katılsa da; Kira fiyatlarının “olması gerektiği gibi” olduğu görüşünü paylaşanlar arasında yüzde 3,3 seviyesinde kaldı. Neredeyse tüm HDP seçmenleri, ev kiralarının “çok yüksek” veya “yüksek” olduğu görüşünde.

Ev Kira Anketi Sonuçları Yayınlandı!  Parti seçmeninin yüzde 79'u bunu söylüyor

Ev Kira Anketi Sonuçları Yayınlandı!  Parti seçmeninin yüzde 79'u bunu söylüyor

Haberler.com – Ekonomi Haberleri

Barış Yahya Çinçin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu