Sağlık

Fatih Erbakan’ın ‘3 kulaklı, 5 gözlü yaratıklar’ yorumuna Prof. Dr. Ceyhan’dan yanıt: Ben hiç öyle bir şey görmedim

Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, açıklamayı koronavirüs aşıları için gündemi belirlemek için kullandı. Erbakan, aşının olmadığını ve aşı yaptırmayacağını belirterek, “MRNA aşısı olanlar için mRNA, insan hücresinin çekirdeğine girmek demektir. O insanların yarı insan maymun çocuklarının doğmasına neden olabilirsiniz.” Salgının başında bir açıklama yapmıştık. O zaman bu virüsün Siyonizme hizmet ettiğini söylemiştik. Şimdi de aynı endişeyi taşıyoruz” dedi.

Bu sözlerin ardından Hacketepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. doktor Mehmed Ceyhan, Erbakan yanıtladı.

Ceyhan, bu coğrafyada aşıların 330 yıldır yapıldığını, ruhsat başvurusunun ise son 15 yıldır yapıldığını belirterek, “Bazıları mRNA yazmayı bilmeyenlere ne DNA ne RNA’yı bile tavsiye ediyor. “Bin kişi bir maymunlar gezegeninde yaşamak istiyor. Ama sayıların yetmiyor, bilgin yetmiyor. Yalan söylemekten bıktın galiba. Akıl ve bilimi gösteren bir yola gir” dedi.

Mehmed Ceyhan'ın Fatih Erbakan'ın yorumuna yanıtı

“Hiç maymunsu, 3 kulaklı, 5 kulaklı bir adam görmedim. Gördün mü?” Ceyhan, “Aşılar tam tersine her yıl dünya çapında 2,5 milyon insanın ölümünü engelliyor, sakatlığı önlüyor ve ülke ekonomisine 7,5 milyar dolar katkı sağlıyor” dedi.

Fatih Erbakan

Haberler.com – Haberler

Kader Uzun

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu