Ekonomi

Fibabanka, servis bankacılığının öncüsü olacak

Fibabanka Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Mert, “Fibabanka olarak sektördeki en iyi altyapıya sahip olmak için ilk günden itibaren teknolojiye büyük yatırımlar yaptık. Hedef kitleyi bankacılık hizmetleri ve finansal kararları ile tanıştırmak için. ”Kullanılan ifadeler .

Görüşleri Fibabanka’dan yapılan açıklamada yer alan Mert, BDDK tarafından yayınlanan “Dijital Bankacılık Faaliyet Esasları ve Hizmetleri Modeli Bankacılık Düzenleme Taslağı”nın, finansal bir mimariyi temsil eden düzenleyici bir çerçeve ve operasyona köklü bir dönüşüm olduğunu söyledi. Ülkemizin Haberler Onu bir beden olarak gördüklerini söylediler.

Mert, “Bu düzenleme hayatımıza girdiğinde ülkemiz finans sektörü daha modern bir çizgiye taşınacak ve geleceğin kapısı olacak. Ayrıca ülke ekonomimizin sağlıklı gelişimine de önemli katkı sağlayacak. Finansmanı artırmak amacıyla, “Bu, bireysel müşterilerin ve bankalardan hizmet almayan küçük ve orta ölçekli işletmelerin bankacılık ürün ve hizmetlerinden yararlanmalarını sağlayacaktır. Finansman, ödeme ve yatırım araçları gibi bankacılık ürünlerine kolay ve sorunsuz erişim sağlayan bu yaygın uygulamanın ülke ekonomisine de olumlu yansımasını bekliyoruz. “Kullanılan ifadeler.

-Finansal teknolojilere yatırım

Mert, kurulduğu günden itibaren geleneksel bankacılık anlayışının ötesinde bir anlayış kazandığını ve finansal teknolojilere sürekli yatırım yaptığını vurgulayarak, dijital bankacılık alanında başarılı projelere imza attıklarını vurguladı.

“Fibabanka olarak ilk günden itibaren sektördeki en iyi altyapıyı oluşturmak için teknolojiye büyük yatırımlar yaptık. Şimdi bu yatırımı ‘Hizmet Bankacılığı’ ile geri ödemeyi bekliyoruz. Kurduğumuz yapılar ve yatırımlar sonucunda, hizmet bankacılığı alanında çok başarılı projelere imza attık.Örneğin bu durum perakendecilere hem online hem de offline alışverişte kredi kartının yanında başka seçeneklerin de olabileceğini gösterdi.Finansal hizmetlerin doğru zamanda ve doğru bir şekilde hayata geçirildiğini yakından gördük. sağlam altyapı, markalarda satışların artmasına ve müşteri memnuniyetine büyük katkı sağlayacaktır. “

Teknoloji bankası olarak şimdi değil, önümüzdeki 5 yıl boyunca müşterilerimizin gelecekte ihtiyaç duyacakları finansal çözümler üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. En iyi finansal teknolojiye sahip olmak için veri yönetim ofisi, ğzyeğin Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve Fibabanka Ar-Ge Merkezi kurduk ve çalışmalarımıza burada devam ediyoruz. Aynı zamanda girişimcilikten ilham alan bir grubun parçası olarak Corporate Venture Capital Finberg’i kurduk. Finberg bize startup ekosistemine daha yakın olma ve startuplar ile piyasayı daha yakından takip etme, müşteri deneyimine yatırım yapma ve çeşitli ürünler geliştirme fırsatı verdi. ”

Mert, şöyle devam etti:

“Finnberg’in yatırımlarından biri olan Sentry Transfer ürününü, ön ödemeli 7/24 para transferi sağlayan ürününü geliştirdik. Figopara ile birlikte bizim hesap ile küçük işletme finansmanı imkanı sağladık ve küçük işletme operasyonlarına hız verdik. Yeni düzenleme, ilk Adres, “Ülkemizde hizmet bankacılığının doğuşu. Her kanalımız üzerinden 7/24 en iyi müşteri hizmetini sunmaya devam edeceğiz ve hizmet bankacılığı modeli girişimlerinden perakendeye kadar birçok işletmeye finansal hizmetler sunmaya devam edeceğiz. markalar.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu