Sağlık

Gaziantep’te kadın hastanın saldırısına uğrayan hemşire şikayetçi oldu

Gaziantep Ersin Arslan Bir devlet hastanesi hemşiresi, bir kadın hastanın kendisine taciz ve tacizde bulunduğundan şikayet etti.

Görünüşe göre, hastanenin solunum fonksiyon test bölümünde çalışan hemşire Nurkan Ketuk, iki gün önce kendisine soru soran bir kadın hasta tarafından sözlü ve ardından fiziksel saldırıya uğradı. Güvenlik kamerasına da yansıyan olayda, Hemşire Ketuk’a 2 günlük iş göremezlik raporu geldi.

Hemşire Nurkan Ketuk gazetecilere verdiği demeçte, odaya girdikten sonra bir kadın sesi duyduğunu, tartışmanın ardından dışarı çıktığını ve hakaret etmeye devam ettiğini söyledi.

“Ardından devam filmi geldiği için çıktım. Yoksa cevap vermezdim.” Hareket Ne yaptığını biliyor musun? ‘Dedim. “İstediğimi yaparım, kaybedecek bir şeyim yok” dedikten sonra göğsüme tokat attı. Bu yeterli değil. Elini saçlarımda gezdirdi. Saçımı okşadı, ayrılmadı. 10 kişi başarısız oldu. Kimse yeterince güçlü değildi. Ne tür bir güç? Onu da bilmiyorum. Koş dediğimde gitmek için uzun bir yoldu. Önündeki değil de başka bir şey gibi görünüyor. Sadece insan değil, başka hiçbir canlı böyle bir zulmü hak etmez. Korkunç bir kötülüğün korkunç bir eylemiydi. Düşmanlık nedir bilmiyorum.”

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin son dönemde arttığını vurgulayan Ketuk, yapılan iyiliklerin mükafatının böyle olmaması gerektiğini, sağlık çalışanlarının bunu hak etmediğini kaydetti.

Hastalarıyla her zaman arasının iyi olduğunu söyleyen Ketok, mümkün olduğunca onları desteklediğini ve değer verdiğini söyledi.

Olaydan sonra şikayetçi olduğunu iddia eden Kütük, şöyle devam etti:

“Dayak ve iş göremezlik raporu aldım.” Onu dışarıda yakalarım. onu serbest bırakacağım. “

Gaziantep Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada olayla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Açıklamada, “Tartışma olayıyla ilgili olarak tutuklanan zanlı N.I., bakıma muhtaç yatalak bir çocuğu olduğu gerekçesiyle mahkeme kararıyla serbest bırakıldı” denildi. ifadesi kullanıldı.

Gaziantep'te bir kadın hastaya saldıran hemşire şikayette bulundu.

Gaziantep'te bir kadın hastaya saldıran hemşire şikayette bulundu

Gaziantep'te bir kadın hastaya saldıran hemşire şikayette bulundu.

Gaziantep'te bir kadın hastaya saldıran hemşire şikayette bulundu.

Gaziantep'te bir kadın hastaya saldıran hemşire şikayette bulundu.

Gaziantep'te bir kadın hastaya saldıran hemşire şikayette bulunduGaziantep'te bir kadın hastaya saldıran hemşire şikayette bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu