Gündem

GAZİANTEP’TE MİLLİ MÜCADELE’NİN 100’ÜNCÜ YILINDA YAPILAN ETKİNLİKLER TANITILDI

GAZİANTEP’te Milli Mücadele’nin 100. yılı ile ilgili olarak yayıncılık faaliyetleri anlatıldı, kültür ve sanat eserlerinin tanıtımı yapıldı.

Gaziantep Sanat Merkezi’nde düzenlenen program; Gaziantep Valisi David Giuli, Büyükşehir Meryem Fatma Şahin, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, askeri yetkililer, bürokratlar, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Program kapsamında Gaziantep cezaevinden 3 top ateşlendi ve Antep’in korunmasını anlatan bir tiyatro gösterisi yapıldı. Gaiziantep’in destansı 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında açılan sergi, Antepe savunma kahramanlarının resimlerine büyük ilgi gösterdi.

Programda konuşan Gazi Kültür A.Ş. Başkan Hakan Tanrıver, Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünü yılsonuna kadar parlak etkinlikler, kültür ve sanat eserleriyle devam ettireceklerini belirterek, “Orijinal belgeler, sanat eserleri hazırlayan Belgeler üzerinde çalışıyoruz.”

VALİ GÜL: ANTEP savunmasını dünyaya anlatmalısınız

Öte yandan Gaziantep Valisi David Giul, Gaziantep’in kurtuluşunun bir kahramanlık dönemi olduğunu belirterek, kentin bugün önemli ekonomik, sosyal ve kültürel başarılara imza attığını söyledi. Khul, bu tür etkinliklerin hafıza tazelenmesi açısından önemli olduğunu vurgulayarak, “Birçok kurumumuz Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünü kutluyor. Böyle güzel bir etkinlikle karşınızdayız. Yeri değişecek ama bu işler değişecek” dedi. Kültür ve sanata 1000 yıl sonra da devam edecek.Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkürler.Gaziantepliler bu korumayı biliyor ama tüm dünyaya duyurulması gerekiyor.”Gaziantepliler yapacak” dedi.

Başkan ŞAHİN: SÖZ UÇAR yazısı kaldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatim Şahin, yeni bir güç tanımı oluşturduklarını kaydederek, “Kültürel bir mirasınız varsa, geldiğiniz ülkelerden ilham alıyorsanız ve insan gücünü yetiştirdiyseniz, en güçlülerden birisiniz. Bildiğimiz şeyler, kelimenin faydasız olduğu. Bunu bir şehir arşivine dönüştürebilir ve yazılı olarak yazabilirseniz. “Milli şuurumuzla bundan sonraki süreçte de takip etmek büyük görevimizdir. 10 yıldır savaşta olan bu şehir aynı zamanda 350 fabrika açarak bölgenin en huzurlu ve güvenli şehri olmayı da başarmıştır. dönem. Bu çok güzel bir örnek” dedi.

Etkinlik, yöresel Antepe ürünlerinin servis edildiği bir kokteylle sona erdi.

100 yıl milli mücadele için Gaziantep'te faaliyet göstermiştir.

100 yıldır milli mücadele için Gaziantep'te faaliyet gösteriyorlar

100 yıldır milli mücadele için Gaziantep'te faaliyet gösteriyorlar100 yıldır milli mücadele için Gaziantep'te faaliyet gösteriyorlar

Haber Ajansı Demirören – Haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu