Gündem

Gaziantep’te Uluslararası Tenis Turnuvası’nda derece alan isimler ödüllendirildi

Türkiye Tenis Federasyonu ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nde düzenlenen ITF SENIOR Uluslararası Tenis Turnuvası’nda 102 sporcunun 14 kategoride mücadele ettiği müsabakalarda dereceye girenler için Mehmet Şimşek Tenis Kompleksi’nde ödül töreni düzenlendi. Ne

Spor “Dost Şehir” mottosuyla ulusal ve uluslararası etkinlikler gerçekleştirmeye devam etmektedir. Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Daire Başkanlığı, Türkiye Tenis Federasyon ve Gaziantep ITF SENIOR Tenis Turnuvası’nı Tenis İhtisas Kulübü ortaklığında düzenledi.

14 kategoride 102 sporcunun katıldığı etkinliğin kazananları Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Osman Toprak tarafından ödüllendirildi. Ödül töreni öncesi yaklaşık 200 kişinin hazır bulunduğu Mehmet Şimşek Tenis Kompleksi’nde yarışmacılar aileyi yalnız bırakmadı.

Yarışma 14 kategoride 102 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.

142 kategoride 102 sporcunun katılımıyla düzenlenen yarışma sonucunda 30+ erkek ferdi kategorisinde birinciliği Mustafa Fatih Eriurt, ikinciliğini ise Yavuz Kemal Arba kazandı. 35+ çift erkeklerde Cem Karakuchuk, Evren Aksoy birinci, Salih Bayram ve Mahsen Chaburbash ikinci oldu. +35 bireysel erkeklerde Cem Karaçuk birinci olurken, onu Evren Aksoy takip etti. Erkekler 40+ çiftlerde Osman Toprak ve Halil Uğur birinci, İzzet Şahin ve Ali Kuçkiknacha ikinci oldu. 45+ bireysel erkeklerde Güvenli Kamp birinci, Aikut Aşil ise ikinci oldu. 45+ erkek çiftinde Safi Camp ve Gökhan Sever ikilisi birinci olurken, Chenk Kankush ve Aikut Akilamaz etkileyici performanslarıyla ikinci oldu. 50+ bireysel erkeklerde Mert Yetkinskertz birinciliği elde ederken, onu Chenk Kanku izledi. 55+ bireysel erkek arasında Levent Turan birinci olurken, onu Levent Karapınar izledi. 60+ bireysel erkeklerde Ali Kayal birinci, Mustafa Arslan ikinci oldu.

+50 kadın bireysel kategorisinde Aishe Demirkol Turan birinci, Ekrie Baisal ikinci oldu. Çift bayanlarda +50’de Pelin Gulua ve Burchin Arbash, hayranlık uyandıran mücadeleleriyle birinci oldu. İkinciliği Beyra Sevindi ve Rikriye Baysal ikilisi aldı. +50 karışık ikilide Levent ve Aishe Turan birinci, Levent ve Tuba Karapınar ikinci oldu. Aiten Akun, +18 bireysel kadında birinci oldu. Akun’u Kanan Polat izledi.

Bireysel erkeklerde Emre Demirbach +18 birinci olurken, Sedat Dolgu ikinci sırada yer aldı. Erkeklerde ise İsmail Yetmez birinci, Ali Jam Oktay ikinci oldu. +18 karışık çiftler kategorisinde Aiten Akun ve Samet Binner birinci olurken, onu Fatma Elchik ve Shahin Cengiz ikinci olarak takip etti.

Törenin ardından yarışmacılar, günü kutlamak için ailelerle toplu fotoğraf çektirdi.

Kaynak: Gazeteler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu