Sağlık

Gaziantep’te “Yoğun Bakım Kovid-19 Tedavisi” çalıştayı düzenlendi

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “Yoğun Bakım Covid-19 Tedavisi” çalıştayı düzenlendi.

Gaziantep İl Sağlık İl, “Yoğun bakım “Kovid-19 tedavisi” semineri düzenlendi.

Gaziantep İl Sağlık Müdürü Ümit Mutlu Tiryaki, Abdülkadir Yüksel Kamu hastanesiUzun bir aradan sonra bir seminerde birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Tyriaki, salgın nedeniyle bu tür önlemleri ertelemek zorunda kaldıklarını, programın sonuçlarının kendileri için önemli olduğunu ve eksikliklerinin giderilmesine yardımcı olacağını kaydetti.

Tyriac, yaklaşık 2 yıldır devam eden sürecin olumsuzluklarına değindi ve kuralların çiğnenmemesi gerektiğine odaklandı.

Anesteziyoloji ve Resüsitasyon Uzmanı Prof. Necmettin İnal da çalıştaya katılmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, koronavirüsün dünyayı sarstığını ve sallamaya devam edeceğini söyledi.

Covid-19’un küresel bir sorun olduğunu ve küresel olarak çözülmesi gerektiğini söyleyen Ünal, bunun kısa sürede çözülemeyeceğini ve bununla yaşamayı öğrenirsek başka çaremiz olmadığını söyledi.

Koronavirüsün uzun yıllar sürebileceğini ifade eden İnal, temel önlemlerin ve aşılamanın önemini vurguladı.

Sosyal medyanın aşılar ve ayrımcılık konusunda bilgi kirliliğine neden olduğunu kaydeden Ünal, bazı kişilerin bu platformlarda insanları yanılttığını ve onlar için önlem alınması gerektiğini söyledi.

Anesteziyoloji ve Resüsitasyon Uzmanları Prof. Dr. Hafize Oxoz, Prof. Süleyman Gandiagli, Abdülkadir Yüksel Devlet Hastanesi Başhekimi Ertuğruk Kılıç, doktorlar ve sağlık çalışanları hazır bulundu.

Gaziantep'te seminer düzenlendi
Gaziantep'te seminer düzenlendi

Kaynak: Anadolu Ajansı / Feride Pelin Alnal

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu