Ekonomi

Genç girişimcilerin adresi Büyükşehir olacak

Samsun (insansız hava aracı) – Samsun Büyükşehir BelediyesiGirişimciler için iş fırsatlarını artırmak için ortak tasarım atölyesi kurar. İş Geliştirme Merkezi yakınında inşa edilen atölye, 2022 yılında faaliyete geçecek.

Kent ekonomisinin gelişmesi için gençleri girişimci olmaya teşvik eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, onların üretime, istihdama ve ihracata katkı sağlamalarını sağlıyor. Girişimciler için yeni bir yatırım başlatan Samsun Büyükşehir Belediyesi, Kanık ilçesine bağlı Derebahçe semtinde İş Geliştirme Merkezi’nin yanına ortak kullanım ve tasarım atölyesi kuruyor. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, iş fikrini hayata geçirmek isteyen girişimcileri ekonominin lokomotifi olarak gördüklerini ve bu seminerin genç girişimcilere üretim, istihdam ve pazarlama konularında önemli katkılar sağlayacağını söyledi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından finanse edilen yatırımın, Cazibe Merkezleri Destek Programı kapsamında 18 ay içinde tamamlanacağı açıklandı.

“Girişimcilere Başarı”

Başkan Demir, seminerin girişimcilerin hayallerinin gerçekleşmesine önemli katkı sağlayacağını belirterek, “İş fikri olan ancak işletme sermayesi yetersizliğinden yatırım yapamayan çok sayıda girişimcimiz var. Onlar için yaratmaya karar verdik” dedi. inşaatı geçen ay ve çalışmalar hızla devam ediyor. İşletmeye geçtiğinde girişimcilerimiz ekipman parkına çok fazla harcama yapmak zorunda kalmayacak. Şehrimiz ve genç girişimcilerimiz için şimdiden iyi oldu” dedi.

2022’de hizmete girecek

Başkan Mustafa Demir, çalıştayın ekipman ve tekniklerini tatmin edeceğini belirterek, “İlimizden girişimciler ve işadamları ile tam teşekküllü bir çalıştaya öncülük ediyoruz. Prototipler, üretim kapasitesinin artırılmasında kilit rol oynayacak ortak bir tasarım atölyesinde de yapılabilir. ve rekabet gücü.”

Genç girişimcilerin adresi Büyükşehir olacak

Genç girişimcilerin adresi Büyükşehir olacak

Newsshlas Haber Ajansı – Ekonomi Haberleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu