Ekonomi

GTSO Başkanı Çakırmelikoğlu: “Giresun’da 3’üncü OSB’ye ihtiyaç var”

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun’un ekonomik olarak gelişmesi ve istihdamın artması için 3. Organize Sanayi Bölgesi’ne (OSB) ihtiyaç olduğunu kaydetti. Modernizasyon.

Giresun’da ekonomik kalkınmayı ve istihdam arzını artırmak için 3. sırada. Organize Sanayi Bölgesi‘ნინ (OSB) Giresun’a olan ihtiyacı vurguluyor Ticaret Sanayi ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmeloğlu, günümüzde birçok imalat işletmesinin kapasite yetersizliği ve modernizasyon sürecinin eksikliği sorunuyla karşı karşıya olduğuna dikkat çekti.

Giresun ve bölgesindeki jeopolitik duruma odaklanan Çakırmelikoğlu, küresel ekonominin gelişen ve değişen sürecinin doğudan batıya kaydığı günümüzde bölgemizin dönüşümünde en önemli süreci gerçekleştirdiğimizi kaydetti. , Hangi taşıma eksenlerini kaplar, üretim.

Giresun TSO Başkanı Şakirmelქkolu, “Giresun’da yoğun taleple oluşturulmuş iki organize sanayi bölgesi var. İl merkezinde ve Bulancak ilçesinde bulunan OSB’ler zaten %100 memnun ve yeni ihtiyaçları karşılamayacak seviyeye geldi. Giresun 1 “Organize sanayi bölgesi yatırımcılardan biri. Geçen hafta talep üzerine Genel Kurul tarafından girişimcilere devredildi.” Bugün metal ürünler, asansör aksamları ve diğer branşlara yatırım yapıyoruz” dedi.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakermelikoğlu, teknik-ekonomik amaçlarla sahada teknik fizibilite çalışmalarının paylaşıldığını söyledi. En uygun fiziksel alan. Sektörlerde de kalifiye eleman altyapısı var” dedi. – Giresun

Kaynak: Newslas Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu