Magazin

Gülsin Onay, Bodrum’da gün batımına karşı verdiği piyano resitaliyle büyüledi

BODRUM, MUĞLA (Hürriyet) – Milliyet Sanat, 49. yılında da çeşitli kültür ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Müzik hayatına “harika bir çocuk” olarak başladı ve dünyanın önde gelen orkestraları ve şefleriyle çalışmaya devam ediyor. Gülşin onayıRecitiv, Millet Sanat’ın ev sahipliğinde, 25 yıl Eylül 2021 Cumartesi akşamı Bodrum Manastır Hotel & Suites’te yaşandı. Sanatçı, Alper Saldaran, Feti Karaduman, Ereni Levandoğlu ve Bari gibi isimlerin katılımıyla prova ettiği op.45’in repertuarında Beethoven’ın Sonatı “Ay Işığı”, Chopin Sonat op.58 Si minör ve Adnan Saigun 2 prelüdüne yer verdi.

Usta sanatçı Gülsin Onay, okumanın ardından duygularını dile getirerek, “Benim için olağanüstü bir akşamdı. Dünyada St. Petersburg Filarmoni gibi çok iyi akustiği olan salonlar var. Viyana, Münih, Berlin gibi birçok salonda çaldım. Bu sessizlik normalde açık havada olmayabilir.Ama bu gece salonlar gibi harika bir sessizlik ve seyircinin inanılmaz yoğunluğu vardı.Benimle notalarda yaşamalarına çok sevindim.Herkes birlikte müzikal bir yolculuğa çıktı.Herkes Milliyet Sanat’ın 49 yıllık zengin sanat geçmişini takip eden, tanıyan ve hisseden gelenler oldu: “Ve herkes sanat süzgecinden geçti. O zaman kültür ve sanatı ülkemizin önemli bir konuşmacısı olarak koruyor.”

Hürriyet – Magazin Haberleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu