Ekonomi

Gültekin: “Ölümlü iş kazası olması halinde 3 yıl teşvik yok”

İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatı Daire Başkanı İsmail Gültekin, ölümlü iş kazası durumunda 3 yıl süreyle işlere teşvik verilmeyeceğini söyledi.

İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatı Daire Başkanı İsmail Gültekin, ölümlü iş kazası durumunda 3 yıl süreyle işlere teşvik verilmeyeceğini söyledi.

MİSGEP, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir. Ქ Kömür Sanayi Danışmanlık Toplantısı, KetakyaHilton Oteli’nde düzenlendi. İş Sağlığı ve Güvenliği Projesi (MİSGEP) kapsamındaki toplantılar, madencilik koşullarının iyileştirilmesi için kamu kurumlarını, üniversiteleri, sanayi odalarını, sivil toplum kuruluşlarını ve meslek kuruluşlarını bir araya getirdi. İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili diğer alanların yanı sıra. Toplantıda iş sağlığı ve güvenliği bilinci anlatıldı.

Toplantının açılış konuşmasını İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatı Başkanı İsmail Gültekin yaptı. Guiltekin, katılımcılara kazaların işletmelere verdiği zararı ve işçilerin ölümünün ardından sübvansiyonların kesilmesini anlattı. Göltekin, üç yıl içinde ölümlü bir iş kazası olması durumunda işlere teşvik verilmeyeceğini söyledi. Madencilik sektörü ile ilgili tüm alanları kapsar. İş sağlığı. Emniyet ve Güvenlik Yasası’nın yürürlüğe girmesinden sonra bazı teşviklerin ardından destek verdiğimizi sizlerle paylaşmak isterim. Çok tehlikeli sınıfta 1 puan işsizlik sigortası varsa sistem otomatik olarak kapanır ve sisteme tekrar giriş için başvuru yapılması gerekir” dedi.

Olağanüstü Haller Meclisi’nin yeni düzenlemesine ilişkin bilgi veren Gültekin, “Acil toplanma yerlerinin toplantıdan önce bildirilmesi talebi olacak. Bu durumda para cezası uygulanacaktır” dedi. – Kütahya

Gületekin:

Kaynak: Newslas Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu