Gündem

Hakkari’de sezaryen sonrası vefat eden kadının ölümünde ‘ihmal’ iddiası

Sezaryenle doğum yapan kadın, Hakkari Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.

Hakkari Devlet Hastanesi’nde sezaryen ile kadın doğumu Bir hastalıktan sonra öldü. Kadının eşi, olayda doktorların ihmalkar davrandığını iddia etti.

Alınan bilgiye göre, Fatma Gülbai Pazartesi gününde Normal doğum için Hakkari Devlet Hastanesi’ne gitti. Yapılan inceleme sonucunda Gülbay’ın sezaryen ile doğum yapmasına karar verildi. Oğlunu doğuran kadın, işe koyulduğunda hastalandı. Doktorların tüm çabalarına rağmen müdahale eden Gülbay onu kurtaramadı. Fatma Gülbei sabah toprağa verildi diseksiyon İşlem için minibüse gönderildi.

“Eşim doğumdan sonra bizimle konuştu”

Doğum yaptıktan sonra hayatını kaybeden Fatma Gülbay’ın eşi Kerem Gülbay, “Eşimi normal doğum için hastaneye götürdüm. Doğum servisine götürüldüğünde sezaryen ile doğum yaptılar. Oğlum. Doğumdan sonra kuvözde dünyaya geldi. “Eşim o zamana kadar iyiydi. Bizden su istedi. Bizimle konuştu ama 5 dakika sonra daha da kötüye gidiyor. Ameliyathaneye geri alındı. Doktorlar 3 saat müdahale etti. ama onu kurtaramadı” dedi.

Doktorların olayda başıboş bırakıldıklarını düşündüklerini anlatan Kerem Gülbai, ceza davası açacaklarını söyledi.

Hastane yetkilileri ise konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattıklarını ve inceleme sonuçlarının ardından açıklama yapılacağını bildirdi.

(Mimar Kaia / İnsansız Hava Aracı)

Kaynak: Newslas Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu